Yüzü İnce Göstermenin Yolları Nelerdir?

Paylaş:

yüzü ince göstermenin yolları nelerdir

Şayet estetik çözümler dışında yüzünüzü ince göstermek istiyorsanız, makyaj yöntemleri ile burnunuzu, çenenizi ve yanaklarınızı daha ince gösterebilirsiniz.

Yüzü ince göstermanin yolları;

Yanakları vurgulayın

İhtiyacınız olan şey: Doğal cilt tonunuzdan biraz daha koyu renkte olan bir toz bronzer. Tozu cildinizden biraz daha koyu olarak, yanak çizginiz boyunca bir çizgi çizin. Kulağınızdan ağzınızın köşesine kadar geçin. Daha koyu çizgilerin üstünde, en sevdiğiniz allıktan hafif bir çizgi uygulayın ve aynı yönde karıştırın.

Burnunuzu inceltin

İhtiyacınız olan şey: Doğal cilt tonunuzdan biraz daha koyu renkte olan bir kapatıcı veaydınlatıcı. Doğal ten tonunuzdan birkaç ton daha hafif olan aydındınlatıcı ve biraz daha koyu renkte olan kapatıcıyı karıştırarak daha ince burun elde edebilisiniz.

Daha koyu renk tozu alıp burnunuzun her iki yanına ince bir çizgi çizin. Her kenarı karıştırmak için küçük fırçayı kullanın. Ardından, aydınlatıcıyı alarak kaşlarınız arasındaki alan üzerine uygulayın ve burnunuzun ortasında bir çizgi çizin. Fırçanızı alın ve ürünleri karıştırın.

  1. Sanatta olduğu gibi (ve hayatta olduğu gibi!), Koyu renk tonları geriye, hafif renkler ise özellikleri ileri götürür. Bu konsepti, kontur rengine veya mat bronzlaştırıcıya, cildinizin tonundan daha derin olan bir veya iki ton ve teninizden biraz daha parlak olan parlak bir vurgulayıcıya yatırım yaparak yararlanın. Krem veya toz dokularını istediğiniz gibi veya ikisinin bir kombinasyonundan çekinmeden kullanın.
  2. Kontur gölgenizi yanağınızın ortasından kulağa doğru çapraz çizgiye uygulayarak daha ince yanak yanılsaması yaratın. Mükemmel bir yerleşimi bulmak için fırçanızla bunu yaparken hafif bir “balık yüzü” yapın ve bu renkleri karıştırmayı unutma. Kontur gölgenizi ne kadar yüksek tutarsanız, elmacık kemikleriniz daha keskin görünecektir.
  3. Daha ince bir burun oluşturmak için, burun deliklerine başlamadan önce bir kontur tozunu köprünün kenarlarına doğru çekin ve durdurun.
  4. Alanı tanımlamak için yanak çizgisi boyunca bronzlaştırıcı uygulayın ve sorunsuz bir kontur yaratmak için gölgeyi karıştırın.
  5. Doğru kaş şeklini seçin. Daha yüksek, daha belirgin bir kemer, yuvarlak bir yüzün görünüşünü dikey olarak uzatarak, gözü yukarı çekerek dengeye yardımcı olur.
  6. Yüzünüzün merkezini ileriye götürmek için ışıkla oynamak, daha ince bir görünüm için yüzün genişliğini azaltmanıza yardımcı olacaktır.
Paylaş:
Benzer Yazılar