Yüz Maskesi Nasıl Yapılır?

Paylaş:

yüz maskesi nasıl yapılır

Doğal yüz maskesi, cildin ihtiyacına göre belirlenmelidir. Doğal yollarla cilt maskesi yapmak hem yüzünüzün ihtiyaç duyduğu vitaminleri hem de mineralleri en doğal şekilde almasını sağlar.  Muzu cildinizi nemlendiren ve daha yumuşak görünen ve bırakan tamamen doğal bir ev yapımı yüz maskesi olarak kullanabilirsiniz. Orta ölçekli olgunlaşmış bir muzu pürüzsüz bir form haline getirin, sonra hafifçe yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 10-20 dakika bekletin, sonra soğuk su ile durulayın. Bir başka popüler maske tarifi, 1/4 fincan sade yoğurt, 2 çorba kaşığı bal (doğal sivilce tedavisi) ve 1 orta boy muz ile yapılır. Bu maskelerden hangi cilt tipi için uygun olduğuna emin değil misiniz? Bunlar, her cilt türü için en iyi yüz maskesidir.

Sirke yüz maskeleri

Sirkeyi cilt toneri olarak kullanmak, Truva Helen dönemine kadar uzanır ve bugün de geçerli bir yöntemdir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, cildinizi temizlemek  için durulama sıvısı olarak 1 çorba kaşığı elma sirkesi ile 2 bardak su karıştırın. 1/4 su bardağı sirke ve 1/4 su bardağı su ile karıştırarak ev yapımı bir yüz maskesi hazırlayabilirsiniz. Formülü yüzünüze hafifçe uygulayın ve kurutun.

Süt yüz maskeleri

İşte kendinize evinizde muhteşem bir spa yapmanın başka bir yolu. 1/4 fincan süt ile kalın bir macun oluşturmak için yeterli miktarda su karıştırarak maske yapın. Yüzünüzü karışımla iyice kaplayın, tamamen kurumaya bırakın, sonra ılık suyla durulayın.

Yulaf ezmesi maskeleri

1/2 fincan ılık su ve 1/3 fincan yulaf ezmesi. Su ve yulaf ezmesini karıştırıp iki veya üç dakika beklettikten sonra, 2 çorba kaşığı sade yoğurt, 2 çorba kaşığı bal ve 1 küçük yumurta akısı karıştırın. Yüzünüze ince bir tabaka maske uygulayın ve 10 ila 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın. (Drenajın granüllerle tıkanmasını önlemek için lavabonuza bir metal veya plastik süzgeç koyduğunuzdan emin olun.)

Yoğurt Yüz Maskeleri

Cildinizi temizlemek ve gözenekleri sıkılaştırmakiçin yüzünüze biraz düz yoğurt sürün ve yaklaşık 20 dakika bekletin. Canlandırıcı bir yüz maskesi için, 1 çay kaşığı sade yoğurt, 1 / 4’lük portakal, portakal hamurundan ve 1 çay kaşığı aloe’den suyu ile karıştırın. Karışımı durulamadan önce yüzünüzde en az 5 dakika bekletin.

Hardal yüz maskeleri

Cildinizi yatıştırıp canlandırıcı bir yüz için yumuşak sarı hardal ile yüzünüzü hafifçe maske yapın. Tahriş etmeyecek şekilde küçük bir test alanından deneyin.

Limonlu yüz maskeleri

1 limondaki suyu 1/4 bardak zeytinyağı veya tatlı badem yağı ile karıştırarak hem eksfoliye edip nemlendiren bir yüz maskesi oluşturun.

Yumurta yüz maskeleri

Nemlendirici ihtiyacı olan kuru cildiniz varsa yumurtayı ayırın ve sarısı yudumlayın. Yağlı cilt, biraz limon veya bal ilave edilebilen yumurta beyazını alır. Normal ciltler için yumurtanın tamamını kullanın. 30 dakika bekleyin, sonra durulayın.

Paylaş:
Benzer Yazılar