Meral Biçer – Epilasyon

Paylaş:

meral biçer lazer epilasyon

Meral Biçer Epilasyon konusunda uzmandır.

Meral Biçer güzellik konusunda en başarılı teknolojilere sahip, 2014 Uluslararası ERA kalite ödüllü sahibi Mar-Med Marmara’nın kurucusudur. Bünyelerinde müşterilerine en son yöntemleri sunan Meral Biçer ve Mar-Med, özellikle epilasyon konusunda farklı ve başarılı yöntemleri kullanmaktadır.

Epilasyon acısız yapılabilir mi?

Epilasyon uygulanan bölgeye göre farklı derecelerde acı hisettirebilir. Ancak bu acıdan ziyade, sinek ısırmış hissi kadar olacaktır. Bünyeden bünyeye farklılık gösteren bu his, buz ile epilasyon sistemi ile tamamen ortadan kalkmıştır. Artık ağrı yok, acı yok ve uzun saatler epilasyon seanslarında zaman kaybetmek yok…

meral biçer lazer epilasyon konusunda uzmandır

Epilasyon için zaman kısıtlaması var mı?

Meral Biçer epilasyon tercihi olarak foto epilasyon ve buz epilasyon sisteminde, her mevsim rahatlıkla işlem yapılabilmektedir. Eskiden güneş görmüş, bronzlaşmış ciltlerde leke olma olasılığı ve de  kıl köklerini görmeme şansı oldukça yüksekti. Bu nedenle ilkbahar sonu ve yaz mevsiminden itibaren epilasyon yapılmazdı. Yaz mevsimi sonunda bile cilt tonunun açılması beklendiği için oldukça fazla zaman kaybedilmekteydi. Oysa buz epilasyon ile durum artık çok farklı. Yaz mevsimi dahil, istendiği her an, istenen her bölgeye epilasyon işlemi yapılmaktadır.

Tüm bu zaman kısıtlamalarının ortadan kalkmasının yanı sıra, epilasyon uygulama sürelerinin kısalması ile de müşteriler zamandan da tasarruf etmiş olurlar. Kısaca buz  epilasyon, gerçekten epilasyon konusunda piyasada önemli bir yenilik olarak adlandırılabilir.

meral biçer lazer epilasyon nedir

Epilasyon her bölgeye uygulanabilir mi?

Yüz bölgesinde ortaya çıkan tüylerin eski sistem epilasyon uygulamaları ile yok edilmesi oldukça zordu ve de çok uzun seanslar gerektiren bir süreç almaktaydı. Yüzde bulunan istenmeyen tüyler, vücutta yer alan diğer tüylere göre daha açık renk tonuna ve daha ince bir yapıya sahip olduğu için başlığın bunları görme başarı oranı oldukça düşüktü. Yapılan  doz ayarlamasında sorun yaşandığında, özellikle yüz bölgesinde kalıcı koyu renk lekeler oluşabiliyordu. Bunlar epilasyonun başarılı olarak sonuçlanabilmesini engelleyen ve hep göz önünde bulundurulması gereken önemli risklerdi.

İşte  buz epilasyon sayesinde, yüz bölgesinde çıkan istenmeyen tüyler ister ince yapıda olsun, ister açık renkte artık kesinlikle fark etmiyor. Epilasyon çok daha hızlı, hiçbir sevimsiz leke riski olmadan, ciltte yanık oluşmadan, her renkte ve cinste çıkan tüy için son derece başarılı sonuçlar alınıyor.

Buz epilasyon ile yüz bölgesinde zor olarak adlandırılan kaş arası bölgesi de dahil olmak üzere, yüzde bulunan istenmeyen tüm tüylerden kurtulmak artık çok daha kolay ve çok daha hızlı.

Paylaş:
Benzer Yazılar