Epilasyon Yapılırken Acı Hissedilir mi?

Paylaş:

lazer epilasyon acıtır mı

Epilasyon genel olarak kişinin tahammül edemediği bir ağrı ve acı veren bir işlem olması öngörülmemektedir. Ancak epilasyon malzemesine göre hafif bir yanma söz konusu olabilir.

Buz epilasyon, atış öncesi ve atış sırasında deriyle sürekli temastadır. Buz başlıkları deri üst tabakasını ısıdan muhafaza eder. Bununla beraber buz epilasyon yönteminde bikini bölgesi dahil olmak üzere bir çok bölgede uygulama yapılabilir.

Epilasyon can acıtır mı?

epilasyon, günümüzde uygulanmaktadır. Ağrı ve acı minimal duruma indirgenmiştir. Buz epilasyonda, kendinden soğutucu başlık mevcuttur ve -3 derecede bir buz etkisinin cilde temas etmesi ile bu durumlar minimuma indirgenmektedir.

lazer epilasyon ağrı yapar mı

Epilasyon arzulandığında ne yapılması gerekir?

Epilasyon için ilk olarak kişinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Tüylenmenin sebebinin hormonal sorunlar kaynaklı olup olmadığı önemlidir. Bu sebeple de gerekli görülürse, tahlil ve tetkiklerin talep edilmesi önemlidir.

Epilasyon kıllara nasıl etki eder?

Epilasyonda kıl kökünün imha edilmesi hedeflenmektedir. Yalnızca kıl köklerini hedef alır. Bu kıl kökleri, bunları ısıya çevirir ve bunun sonucunda da tahrip olarak gerekli seans sayısında absorbe edilir. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan işlemler, cilt hücrelerini tahrip etmez. Epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, sonuç için 4-6 seans epilasyon uygulamasına ihtiyaç duyulabilmesine sebep olmaktadır.

lazer epilasyon can acıtır mı

Epilasyonda, sonuç alınmaktadır. Ancak kişilerin genellikle aklını kurcalayan bir soru olarak ‘’epilasyon acıtır mı?’’ endişesi sebebiyle epilasyon uygulamasından çekinilmesi gibi durumlar oluşabilmektedir.

Epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır?

Epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar kendiliğinden birkaç saat içerisinde geçecektir.

Paylaş:
Benzer Yazılar