Epilasyon Tüm Vücut Kaç Seansta Biter?

Paylaş:

lazer epilasyon tüm vücut kaç seans sürer

epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmayı hedeflemenin yaygın bir yöntemidir. Epilasyon tüm vücut kaç seansta biter sorusu ise, kişinin tüy ve cilt yapısına bağlıdır. Buz epilasyon vb. yeni nesil epilasyon yöntemlerinde ortalama 4-6 seansta sonuç elde edilebilmektedir. Seans süresi ise genellikle 45 dakika olmaktadır.

Epilasyonun yaygınlaşması son on yılda oldu. Genellikle tercih edilen tüy giderme yöntemi, şu an ağda, cımbız, tıraş ve elektroliz gibi diğer herhangi bir yöntemler gibi daha efektif olduğu öngörülmektedir.

Buz epilasyon tüm cilt tiplerinde etkili, 4 mevsim uygulanabilen FDA onaylı bir epilasyon yöntemidir. Detaylı bilgi için ” Buz Epilasyon” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Epilasyon kaç ay sürer?

Başlangıçta üç ila yedi seanstan sonra, çoğu kadın ve erkek, beklentilerinin karşılandığını ve saç büyüme modelinin daha az olduğunu bildirmektedir. Bazı bölgelerde tüy sayısındaki azalmaya ek olarak tüyler çok ince ve hafif renkte olur. Hiçbir epilasyon noktası, kılların tümünün kalıcı olarak yok edileceğini iddia etmez. Çoğu kişi kalıcılığı sürdürebilmek için yılda 1-4 kez rötuş yapmaya ihtiyaç duyacaktır.

Düzensiz adet dönemleri, polikistik over hastalığı, gri veya beyaz tüyler söz konusu ise daha fazla seansa ihtiyaç olabilir. Ziyaret ettiğiniz yerdeki uzman bu aşamada size talimat verecektir ve farklı epilasyon yöntemleri farklılık göstermektedir. Dolayısıyla, uzmanın talimatlarını izlemek önemlidir. Ancak, birçok epilasyon uygulamasında ortak olan bazı genel kurallar şunlardır:

 1. Bronzlaşmamak: epilasyondan sonra kabarmanın en yaygın nedenidir. Bu sebeple de bronzlaşmaktan kaçınmak gerekir.
 2. İşlemden en az iki hafta önce ağda, elektroliz uygulanmamalıdır: Etkili bir şekilde işlem görmek için kıl kökü mevcut olmalıdır. Tüyler kısaltma yöntemiyle kısaltılmalıdır.
 3. Tüm makyaj ve losyonlar, işlemden önce temizlenmelidir.
 4. Antibiyotikler veya yeni ilaçlar başlatılmışsa, uzmana bilgi verilmelidir.

Epilasyon için dikkat edilmesi gereken durumlar:

 1. Düzensiz dönemler veya polikistik yumurtalıklar gibi hormonal anormallikler varsa
 2. Kıl renkleri gri ya da beyazsa
 3. Düzenli olarak seanslara gidilemeyecekse
Paylaş:
Yorumlar
 • Fahrettin Avina :

  26 Temmuz 2017

  Ben butum vucudumu lazerle almak istiyorum sizlerde bilgi almak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim

   Cevapla
 • Ayşenur kılıç :

  24 Ocak 2018

  Ben soğuk lazer yaptırmak istiyorum tüm vücuda ama temin hassas bir sorun olur mu

   Cevapla

Comments are closed.

Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar