Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar mı?

Paylaş:

lazer epilasyon sonrası kılları tekrar çıkar mı

Epilasyon seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ancak genellikle 4-6 seans arası sonuç alınabilmektedir. Ancak epilasyon uygulanan kişiler tarafından sorulan soruların başında, epilasyon sonrası kıllar tekrar çıkar mı gelmektedir.

Buz epilasyon tüm cilt tiplerinde etkili, 4 mevsim uygulanabilen FDA onaylı bir epilasyon yöntemidir. Detaylı bilgi için ” Buz Epilasyon” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Epilasyon sonrası kıllar yeniden büyür mü?

İnsan vücudunda çıkan kıllar 3 evrede bulunmaktadır. Epilasyon işlemi ise, kılların büyüme evresinde etkili olmaktadır. Kılların hepsi aynı evrede olmadığı için tek seans yeterli olmamaktadır. Bu sebeple de epilasyon sonrası kıllar belirli süre sonra tekrar büyür. Bu aşamada yeniden epilasyon uygulanması gerekmektedir. Ancak epilasyon tamamlandıktan sonra azalan tüyler yeniden çıkmamaktadır. Epilasyon sonrası kıllar yeniden çıkarsa altta yatan hormonal kaynaklı sorunlar söz konusu olabilmektedir.

Epilasyondan sonra tüyler ne zaman çıkar?

Epilasyon sonrası kıllar, her kişide farklı dönemlerde çıkabilir. Bunun için kişiyi değerlendirdikten sonra belirli bir aralık belirler ve kişi tüyleri yeniden çıktığında işleme tabii tutulur. Epilasyon sonrası kıllar 3-14 gün içinde dökülmeye başlar ve dökülmenin tamamlanması birkaç haftayı bulabilmektedir.  Bu süreden yaklaşık 15-20 gün sonra altta kalan kıllar çıkmaya başlar.

Epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür?

Epilasyondan sonra kıllar 3-14 gün içinde kendiliğinden dökülmektedir. Bu dökülme işlemi, herhangi bir ağda, cımbız ya da farklı bir yönteme gerek kalmadan kendiliğinden meydana gelmektedir.

Epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır?

Epilasyon sonrası çıkan tüyler yeni epilasyon seansı için kısaltılır. Bu yöntem için de genellikle tıraş tercih edilmektedir. Epilasyondan sonra kılların ağda gibi yöntemlerle köklerinden alınmaması gerekir. Aksi halde yeni epilasyon işleminde, tüyleri görmeyebilir.

Epilasyon sonrası kıllar, hormonal dengesizlikler sebebiyle çıkabilir. Epilasyon yüzde yüz tüylerden kurtulma yöntemi değildir. Bu sebeple de epilasyon seansları tamamlandıktan sonra henüz büyüme fazında olmayan kıllar yeniden çıkabilir. Bu tüyler için yeniden bir epilasyon seansının uygulanması gerekebilir.

Paylaş:
Yorumlar
 • Leyla yorulmaz :

  25 Nisan 2017

  Merhaba ben Leyla. Epilasyon da 4.seans tayım ciddi azalma var daha 4seansım daha var kesinlikle biteceğini düşünüyorum ama ikinci çocuğu düşünüyorum ve hamilelik te tekrar tüylerim eskisi gibi çıkarmı acaba seansa gittiğim yerdeki kız çocuğu düşünürsen çıkma ihtimali var demişti aklıma takıldı o kadar emek ve ödediğim para boşuna mı gidicek yanii
  Bilseydim ikinci çocuktan snra giderdm yani.lütfen bişey dyn :((((

   Cevapla
 • Yesim gulten :

  6 Temmuz 2017

  merhaba çene ve bıyık bölgesi 13 seans yapıldı bıraktım 3- 4 ay sonra cansizlarida var tekrardan cikmaya başladı ne yapma mi öneriyorsunuz ozel bir hastanede yaptırdım tamamı çıkmasada gene çıkıyor teseķkurler

   Cevapla

Comments are closed.

Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar