Epilasyon Seans Aralıkları Nedir?

Paylaş:

lazer epilasyon seans aralıkları

epilasyon seans aralıkları, uygulanan bölgeye ve ekipmana bağlıdır. Örneğin, buz epilasyonda tüm vücut ortalama 4-6 seans arası tamamlanmaktadır. Ancak seans sayısı her kişide farklı olabilmektedir.  Epilasyon seans aralıkları bireyin fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Erken anajen, anajen, katajen ve telojen fazlarından oluşan kıl büyüme evresinin tamamlanma süresi her bireyde aynı değildir. Epilasyon sadece anajen fazdaki kılların köklerini kalıcı azalma sağlayacak şekilde etkilemektedir.

En uygun epilasyon seans araları

Seans arası için en uygun zaman kılların yeniden cilt üzerinde görünüp büyümeye başladığı süreçtir.  Bunun dışında çıkan kılların yoğunluğu ilk hali ile karşılaştırılarak bir önceki seansın etkinliği kontrol edilebilir. Bu noktada gerekirse parametreler yeniden belirlenebilir veya bazı durumlarda farklı epilasyon yöntemleri ile devam etmeye karar verilebilir.

Epilasyon seans araları 1 ay mı?

Kalıcı ve etkin azalma sağlanması için ziyaret edilen noktadaki uzmanın seans aralarını bireysel özelliklere göre değerlendirmesi ve buna uygun olarak seans aralıklarını belirlemesi gerekmektedir.  Seans sırasında tüm kıllar etkilenerek dökülür ancak sadece köke bağlı güçlü bir kıl gövdesi olan anajen evredekiler kalıcı olarak tahrip olur. Kıl büyüme evresi bitmeden epilasyon seansı uygulanırsa henüz kıl gövdesi üzerinde yeterli ısıyı tutacak kadar büyümediği için, o anda dökülür fakat kök etkilenmez ve hemen sonra tekrar yeni bir gövde üretmeye başlar.

Epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir?

Kıllar 3 fazdan oluşmaktadır. Bunlar: anajen, katajen ve telojen  olarak adlandırılan üç gelişim evresi olarak ifade edilir. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Epilasyon yalnızca anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bundan dolayı da tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün değildir. Süreç için (1-1,5 yıla yayılmış olarak) vücut bölgelerinde ortalama 5-6 seans; yüzde 7-8 seans denebilir.

Epilasyonda seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Seans sıklığı yüz bölgesinde 1.5 ay olabilir. Ancak bu tüylerin çıkma ve evrelerine göre her bireyde farklı olabilir.

Epilasyondan sonra, bir sonraki seansa kadar tüyler çıkmayacağından seans aralarında herhangi bir işlem gerekmemektedir.

Epilasyonda seanslar ne kadar sürer?

Epilasyonda uygulanan alana göre seans süresi belirlenir. Örnek olarak buz epilasyonda tüm vücut 45-50 dakikada tamamlanmaktadır. Yüz gibi bölgeler ise ortalama 5-10 dakikada tamamlanabilmektedir.

Paylaş:
Benzer Yazılar