Epilasyon Regl Dönemini Etkiler mi?

Paylaş:

lazer epilasyon regl dönemini etkiler mi

Epilasyon regl dönemini etkilememektedir. Adet döneminde de epilasyon uygulanabilir.  Bu, uygulamayı etkilemez. Bazı kadınlar, döneminin başlamasından bir hafta önce ve bir dönemin ilk birkaç gününde biraz daha hassastırlar, böylece daha rahat bir oturumu sağlamak için birkaç gün sonra seansları planlayabilirler. Ancak bunu yapmak tamamen gerekli değildir.

Adet döneminde genital bölgeye epilasyon uygulanabilir mi?

Uygulama yapıldığı gün bir tampon kullanılıyorsa, dönem boyunca genital alana epilasyon yapılabilir. Alan seans esnasında biraz daha hassassa, ayarlanması, rahat olabilmek için ayarlanabilir. Hijyenik nedenlerden ötürü hijyenik pedler kullanılıyorsa, dönem bitene kadar epilasyon ertelenebilir.

Buz epilasyon tüm cilt tiplerinde etkili, 4 mevsim uygulanabilen FDA onaylı bir epilasyon yöntemidir. Detaylı bilgi için “Buz Epilasyon” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adet dönemi kılların daha hızlı uzamasına yol açar mı?

Kalıtım ve etnik köken saç büyümesinin başlıca nedenlerini oluşturur. Kadınlarda fazla kıl büyümesi genellikle ergenlik, gebelik, menopoz ve yaşlanma gibi normal yaşamdaki biyolojik değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Bu değişikliklerden biri daha önce hiç kılları  olmamış bölgelerde saç büyümesinde artışa neden olabilir veya daha da kötüye gidebilecek küçük bir orta alan problemine neden olabilir. Kıl büyümesinin diğer nedenleri bazı ilaçlar, stres ve obezite ile ilişkilendirilebilir.

Daha ciddi nedenler, düzensiz menstrüel sikluslar gibi endokrin sistemde bir anormallik olabilir; Polikistik Over Sendromu (PCOS) gibi yumurtalık bozuklukları; ve tiroid anormallikleri. Bu rahatsızlıklardan herhangi birinden şüpheleniliyorsa her zaman bir tıbbi değerlendirme talep edilmesi önerilebilir.

Epilasyon ve regl dönemi

Epilasyon regl dönemine ya da adet düzenine herhangi bir zarar vermemektedir. Epilasyon hakkında yapılan bilimsel araştırmalar, bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi bulamamıştır.

Epilasyon uygulaması adet gecikmesine neden olur mu?

Epilasyon adet gecikmesine yol açmamaktadır. Adet gecikmesine yol açan faktörler stres, hormonal dengesizlikler, hastalıklar olarak sayılabilir. Şayet adet gecikmesi söz konusu ise gebelik testi yapılabilir ya da sebebi araştırmak adına bir uzmana başvurulabilir. Işlemler yumurtalıklara ulaşacak kadar derin ve güçlü değildir. Bu sebeple de genital bölgeye epilasyon uygulaması yapılmasının adet gecikmesine yol açması söz konusu değildir.

Paylaş:
Yorumlar
 • Dilara uygur :

  20 Mart 2017

  Adetim normalde geç oluyor benim ama epilasyona gittikten sonra hemen oluyor, ya o gün yada ertesi günü zararı var mıdır acaba?

   Cevapla
  • Marmara Hair :

   12 Haziran 2017

   Epilasyonun adet dönemini geciktirici veya tetikleyici bir etkisi yoktur. Konu ile ilgili makalemizi takip edebilirsiniz.

    Cevapla

Comments are closed.

Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar