Epilasyon İstanbul

Paylaş:

lazer epilasyon istanbul

Epilasyon İstanbul ’da oldukça fazla ilgi görmekte ve bu ilgiye karşılık bir çok farklı merkezin bünyesinde epilasyona ait birim açılmaktadır. Gelişen yeni teknolojiler ile birlikte sunulan yeni teknikler de kişilerin hizmetine sunulmaktadır. Ancak belirtilmesi gereken; geliştirilen teknolojilerin yeniliği kadar, bu teknolojiyi kullanan ve uygulayan kişilerin yetkili ve deneyimli olmalarıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuçlar doğabilir.

Epilasyon nedir?

epilasyon, belirli dalga boylarında ışık enerjisi yayan bir teknolojidir. Bu teknoloji ile kıl köklerine ışık verilerek, köklerde bulunan melanin pigmenti tarafından absorbe edilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Verilen bu enerji ile kıl köklerinde ısı arttığı zaman, kıl kökleri yanarak tahrip olur. Böylece kıl kökleri önce zayıflar ve zaman içinde uygulanan düzenli seanslarla bir daha kıl çıkaramayacak duruma gelir.

lazer epilasyon istanbul da nasıldır

Epilasyon nasıl yapılır?

Epilasyon işleminde üretilen ışıklar, özel bir alet ile cilde uygulanır. Cilt üzerinde belirlenen 15 mm çapındaki bir bölge, her seferinde tek tek taranır.

Cilde uygulanan ışıklar kılın yapısında bulunan ve siyah rengi veren melanin tarafından tutulur. Tutulan ışık enerjisi, kılda ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne iletilen ısı, milisaniyelik bir sürede kıl kökünü tahrip eder. Uygulama sırasında hafif bir iğne batması hissedilir. Kıl köklerinde şişme ve kızarıklık oluşabilir, bu normaldir. Bu belirtiler kılların etkilendiğini gösterir. İşlem sırasında sağlanan hava ve kontakt soğutma sayesinde cilt korunur, acı ve yan etkiler azaltılır.

Epilasyon cilde zarar verir mi?

Epilasyonda uygulanan işlemler cilde uygulandığında, sadece var olan melanin pigmentleri tarafından absorbe edildikleri için, sağlıklı olan cilt hücrelerine zarar vermediği öngörülmüştür.

lazer epilasyon cilde zarar verir mi

Epilasyon, mevcut kılları kalıcı olarak yok eder mi?

Epilasyon, mevcut kıl köklerini tahrip ederek, zamanla zayıflamalarına, hatta dökülmelerine ve daha az miktarda kıl çıkarmalarına neden olur. Kalıcı epilasyon için kıl kökünün, kıl üretimini sağlayan bölüm olan papilla kısmının tamamen yok edilmesi gerekmektedir. Bunun için en dipte bulunan papillaya ulaşacak kadar derinliğe inebilecek kuvvette atış gereklidir.

Epilasyon işleminin başarısı nelere bağlıdır?

Epilasyon uygulanacak bölge, uygulama öncesi konusunda uzman bir kişi tarafından analiz edilir, kişinin cilt yapısı ve tüyler ile ilgili görüşleri alınır. Uzman, uygulamanın yapılacağı bölgede tüy yapısını inceler, cildin işleme uygun olup olmadığına karar verir. Bu aşamada kişi hikayesini detaylı olarak aktarır, varsa düzenli kullandığı ilaçları belirtir.

Yetkili, yapılan görüşme sonucunda kişinin cilt tipine ve tüylerin yapısına uygun uygulama tipini ve uygun dozu belirler.

Paylaş:
Benzer Yazılar