Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Paylaş:

lazer epilasyon hakkinda

Kadın, erkek herkes için hem güzellik, hem bakım, hem de yaşam konforunu artırmak için istenmeyen, hoş görünmeyen tüylerden kurtulmak bir ihtiyaçtır. İnsanlığın var oluşu kadar uzun bir geçmişe sahip olan tüylerden kurtulma serüveni günümüz teknolojisi ile çok daha kısa süreli ve konforlu bir boyuta kavuşmuştur. Zira epilasyon uygulamaları ile ortalama 3-5 seansta 20-30 yıllık tüylere veda etmek mümkündür. Ancak bunun için işinde uzman bir kadronun olduğu kaliteli bir epilasyon merkezi seçmek ve uygulama öncesinde, esnasında ve sonrasında uzmanın önerilerini uygulamaktır.

Epilasyon nasıl bir uygulamadır?

Epilasyonun temel mantığı  bölgede yeniden kıl çıkmasına engel olmaktır. Bu teknikte kontrol, epilasyon uzmanında olduğundan uzmanın iradesi dışında her hangi bir olumsuzlukla karşılaşılma ihtimali çok düşüktür. Sadece uygulamanın yapıldığı anda çıkmış olan kıllara etki ettiğinden, ilk seansta tüm kıl köklerine zarar verme olanağı yoktur. Ancak genel olarak 2-3 seansta kıl yoğunluğunda çok belirgin derecede azalma olmakta ve ortalama 5-8 seansta kıllardan tamamen kurtulmak mümkün olmaktadır. Seansların sayısı, işlemin etkisi kişinin ten ve kıl rengine göre değişiklik gösterebilmektedir. Epilasyona dair endişelere kapılmamak, yanlış fikirlere sahip olmamak için bu konu hakkında bir uzmandan bilgi almak doğru olacaktır.

Epilasyon nedir, ne değildir?

  1. Koltuk altına uygulama yaptırmak göğüs kanserine sebep olmaz. Zira kıl köklerine uygulanan ışığın, enerjinin vücutta tümör veya başka bir zararlı oluşuma sebep olması mümkün değildir.
  2. Genital bölgeye epilasyon yapılması kısırlığa sebep olmaz. Epşilasyonda cildin görünen yüzeyinin altına verilen ışık sadece 1 milimetre aşağıya nüfus edebilmektedir. Bu ışınlar derinin altına, iç organlara kadar inemediğinden her hangi bir iç organa zarar vermesi, üremeyi olumsuz etkilemesi pek de mümkün değildir.
  3. Epilasyon döneminde kıllar kesinlikle kökten alınmamalı, jiletle tıraşlanmalı. Bu sayede epilasyon uygulamasında kıl kökleri cilt yüzeyine daha yakın olacaktır ve kıllar daha kalın olacağından daha görünür olacaktır.
  4. Epilasyon hafif hissedilir düzeyde ağrı yapabilmektedir, ancak seansın ardından kısa sürede bu ağrı yok olur.
  5. Epilasyon pahalı bir teknik değildir. Zira 2 haftada bir ya da ayda bir kuaföre gidip diğer yöntemleri neredeyse bir ömür boyu kullanmak epilasyondan çok daha fazla para gerektirmektedir.
  6. Epilasyon istenmeyen tüylere kesin çözümdür. Doğru yerde, uzman kişilerce uygulanan epilasyon ile %80’e varan oranlarda tüylerden kurtulmak mümkündür. Geriye kalan % 15’lik tüyler zaten pek belli olmayan, görünmeyen, olumsuz etkisi olmayan tüylerdir.
  7. Epilasyon esnasında ve sonrasında uzmanların uyarı ve önerileri dikkate alınırsa cilt yüzeyinde kesinlikle lekelenme meydana gelmez. Ancak bunun için uygulama sonrasında direkt güneş ışına maruz kalmaktan kaçınmak, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu krem kullanmak gerekmektedir.
Paylaş:
Benzer Yazılar