Epilasyon Emzirme Döneminde Yapılır mı?

Paylaş:

lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı

‘’Epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?’’ sorusu, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen annelerin en merak ettiği soruların başında gelir. epilasyon emzirme döneminde yapılır mı, sorusunun cevabı için okumaya devam etmenizi öneririz.

Gebeliğin tamamlanmasından sonra, anne adayı emzirme sürecine girer. Bu süreçte hem kendinin, hem de bebeği için araştırmaya girer. Emzirme döneminde merak edilen bir soru da bu sebeple; ‘’Epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?’’ olmaktadır. Emzirme dönemi, anne adayının süt üretimi için hormonal değişimler yaşadığı bir süreçtir. Bu sebeple de gebelik döneminde değişen hormonal denge sebebiyle artan tüylenme için rahatsızlık söz konusu olabilir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yöntemi de buz epilasyon olduğu bilindiği için akıllara da tek soru geliyor; ’’Epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?’’

Epilasyon nedir?

Epilasyon, kıl köklerini tahribata uğratarak yok eden bir yöntemdir. İşlem sırasında, kıl kökleri tarafından ısıya dönüştürülür. Bu sebeple de kıl kökleri kalıcı olarak yok edilir. Yalnızca kıl kökünü hedeflediğinden, cilde ya da çevre dokulara herhangi bir hasar vermez.

emzirme döneminde lazer epilasyon

Epilasyon, kıl folikülünü yok eden ışığın darbelerine maruz bırakılması yoluyla istenmeyen tüylerin alınması işlemidir. Epilasyon yöntemleri hakkında, güvenliği ve etkinliği hakkında yapılan birçok derleme, literatürde yayınlanmıştır. Bu sebeple de güvenilir merkezlerde, uzman kişiler tarafından uygulandığında güvenli ve etkin bir işlem olarak kabul edilmektedir.

Peki, epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?

Epilasyonun emzirme dönemindeki etkileri hakkında yapılan araştırmalar, herhangi bir sakıncanın olmadığı yönündedir. Epilasyon, cilde herhangi bir zarar vermez. Bu sebeple de süt miktarı ya da verimini etkilemez. Ancak hamilelik ve emzirme dönemi hormonal değişimlerin yaşandığı bir süreç olduğu için hassas ciltlerde leke riski yükselebilir. Bu sebeple de epilasyon uygulamasından önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

Paylaş:
Benzer Yazılar