Epilasyon Çeşitleri

Paylaş:

lazer epilasyon çeşitleri

Teknolojik gelişmelerle birlikte epilasyon çeşitlerinde farklı yöntemler uygulanmaktadır. Uygulanacak teknik cilt tipine, tüylerin yapısal özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Epilasyon uygulamalarına başlamadan önce mutlaka bir profesyonel tarafından özelliklerinizi analiz ettirmeli ve size en uygun yöntemi belirlemelisiniz.

Buz Epilasyon:

Birçok epilasyon türüne oranla daha kısa sürede olumlu sonuçlar veren bir yöntemdir. En sık kullanılan tekniklerden biri de buz epilasyondur. Cilt üzerinde ütü yapar gibi gezdirilmesinden ötürü bu isimle adlandırılmıştır. Acıyı azaltmak için soğutma sistemi bulunur. Özellikte genital bölgede kullanımı daha yaygındır. Uygulamadan sonra ciltte yanık oluşma ihtimali yoktur fakat uygun kremlerle cilt korunmalı, lekelenme ihtimalinden kaçınılmalıdır.

IPL (Foto) Epilasyon:

Diğer uygulamalarla aynı özellikte ışınlara sahip olmayan bir yöntemdir. Bu ışınların güç düzeyi kıl kökünü bitirici etkiye sahip değildir. Değişken güçlerde ışınlar verilerek tüyleri dökebilir fakat yeniden oluşmasını engelleyemez. Düzenli ve uzun seanslar boyunca uygulandığında tüy köklerini zayıflatabilir. Kalıcı bir yöntem değil, geçici olarak istenmeyen tüylerden kurtulma tekniğidir.

Ev Tipi Epilasyon Uygulamaları:

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cihazlar evde, kişinin kendisi tarafından kullanılabilecek hale gelmiştir. Diyod tekniği uygulayan bu cihazlar, epilasyon merkezlerindeki kadar etkili olmasa da kullanmadan önce dikkatli olunmalı, kullanma talimatlarına uyulmalıdır.

Paylaş:
Benzer Yazılar