Epilasyon 2017

Paylaş:

Epilasyon 2017, yılında da yine popüler olan yöntemlerden biri olabilir. Farklı noktalarda bulunan özel bölümlerde uygulanan bu işlem için deneyim, konusunda uzman kişiler ve hijyenik bir altyapı gerekir. Farklı cilt yapıları ve kıl türlerine göre değişik yöntemler önerebilen yerler araştırılır ve deneme uygulaması talep edilebilir.

lazer epilasyon 2017

Epilasyon nedir?

epilasyon, ışık enerjisi yayan bir teknolojidir. Bu sistem ile kıl köklerine ışık atılır. Bu ışık, kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Bu enerji ile kıl köklerinde ısı artar ve kıl kökleri yanarak tahrip olur. Böylece kıl kökleri ilk önce zayıflar ve zaman içinde uygulanan düzenli seanslarla bir daha kıl üretemez duruma gelir.

Epilasyon cilt için zararlı mıdır?

Cilde atıldığında, sadece mevcut melanin pigmentleri tarafından emildikleri için, sağlıklı olan cilt hücrelerine zararı dokunmadığı görülmüştür. Ancak uygulama sonrasında cilt bir süre su teması ve güneş ışığından korunmalıdır.

lazer epilasyon 2017 de nasıl olacak

Epilasyon başarı oranı yüksek midir?

Epilasyon uygulanacak cilt bölgesi, uygulama öncesinde konusunda uzman bir kişi tarafından analiz edilir, kişinin cilt yapısı ve tüyleri ile ilgili görüşleri alınır. Ardından uygulamanın yapılacağı bölgede tüy yapısını inceler, cildin işleme uygun olup olmadığına karar verir. Bu aşamada kişi hikayesini anlatmalı, düzenli kullanılan ilaçları belirtmelidir.

Sonucunda uzmanlar, kişinin cilt tipine ve tüylerin durumuna uygun dozu belirler. Gerekiyorsa önceden deneme uygulaması yapılır ve sonuç detaylı olarak incelenir.

lazer epilasyon ne kadar sürer

Epilasyon nasıl uygulanır?

Ekipmanlar elde tutulan bir alet ile cilde direk uygulanır. Cilt üzerinde belirlenen 15 mm çapındaki bir alan, her seferinde bu alet ile taranır.

Cilde uygulanan işlemler kılın yapısında bulunan ve siyah rengi veren melanin tarafından tutulur. Tutulan ışık, kılda ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne geçen ısı, milisaniyelik bir sürede kıl kökünü tahrip eder. Uygulama sırasında kişi, sadece hafif bir iğne batması hisseder. Uygulama sonunda kıl köklerinde şişik ve kızarıklık oluşabilir, bu normal bir süreçtir. Bu belirtiler kılların etkilendiğini gösterir. İşlem yapılan alana aynı anda yapılan hava ve kontakt soğutma ile cilt korunur, acı ve yan etkilerin azaltılması hedeflenir.

Uygulama sonrası kızarıklık ve hafif şişin geçmesi için cilde uygun bir krem uygulanır. Kişiye de krem verilerek düzenli olarak kullanması önerilir. Epilasyon işlemi sonrası cilt, güneşten ve su ile temasdan korunmalıdır.

Paylaş:
Benzer Yazılar