Karantina Günlerinde Cilt Bakım Rutininizi İhmal Etmeyin

Paylaş:

Evden çıkamayacağımızı öğrendiğimizde, ilk işimiz saçlarımızı dağınık bir topuzla toplamak ve makyaj malzemelerini rafa kaldırmak oldu. Ancak bu, sadece kısa bir süre sürdü. Sonunda, bunun sadece 1-2 haftalık bir süreç olmayacağını fark ettiğimiz için, bakış açımız da değişti.

Her gün cilt bakım rutinimizi sürdürdüğümüzde, aslında kendimizi yeniden dış dünyada görünmeye hazırlıyorduk. Gerçek şu ki, evde olmamıza rağmen, yalnız olsa da, görüntülü aramalarda başkalarına görünüyorduk ve hala aynada kendimizi görüyorduk. Sonuçta, zaten bunu kendimiz için yapmıyor muyuz?

Gerçek güzellik, diğer insanların fikirleri gibi dış etkenlere bağlı olmadığından, güzellik rutinimizi de devam ettirebildik. Çünkü, bizi iyi hissettiriyordu. Yani cilt bakım rutini, zorunlu bir sosyal davranış değil, aslında kendini sevmekten kaynaklanıyor.

Neleri kontrol edebileceğinize odaklanın

Bunun olağanüstü bir zaman dilimi olduğunu biliyoruz. Dünyadaki mevcut kriz, hepimizin normal rutinini bozdu. Dışarı çıkıp başka insanların arasına karışamadığımız zamanlarda, cilt bakım rutinini ihmal etmek kolaydır. Ancak, bir süredir sürekli evdeyiz. Ve kendi rutinimizi sürdürmek için motive olmak, her zamankinden biraz daha fazla çaba gerektiriyor. Ancak yaptığını zaman; kendinizi biraz daha kendinden emin ve daha iyi hissedeceksiniz!

Güzellik ve cilt bakım rutininizin yalnızca diğer insanlar için olmadığını unutmak kolaydır. Asıl amacınız, kendinizi iyi hissetmektir. Bir kriz döneminde olduğumuzdan, daha neşeli ve mutlu hissetmek için bir cankurtaran görevi görebilir. Tüm normal programlarınız durduğunda; aslında, güzellik rutininizi sürdürmek için bir şanstır.

Bir bakım rutini, yalnızca cilt bakımından ibaret değil. Aslında, size sevk veren ve duyularınıza hitap eden her şeydir. Kendi kendinize masaj yapmak için kullandığınız uçucu yağları kokladığınızda, duyularınızla temasa geçersiniz.

Kontrolden çıkan çok fazla şey olduğunda, bozulmamış bir cilt bakım rutini bir hediyedir. Hala yapabileceğiniz bir şey. Yani, hala seçim yapabileceğiniz bir şeyler var!

Güzelliğinizi geri getirin

Güzelliğinizi bilinçli bir şekilde bir öncelik haline getirmeyi seçtiğinizde, kendinizi kesinlikle daha iyi hissedeceksiniz.

İlk olarak ilham alın. Zihninizi, güzel bir şeyin tadını çıkararak birkaç dakika geçirmek iyi bir fikir olabilir. Güzel bir tabloya bakın, yatıştırıcı bir müzik dinleyin ya da hoş bir koku koklayın. En lezzetli yiyeceklerin duyularınıza girmesine izin verin.

Daha sonra, bir randevuya gidiyor gibi hazırlanın. Bugün, kendinizi nasıl güzelleştirmek istediğinizi düşünün. Her giydiğiniz kıyafetin size enerji ve güç verdiğini hayal edin. Her adımda, duygusallığınızı uyandırın. Rutinin eğlenceli olmasına izin verin.

İyi hazırlanmış bir beslenme programı, size yalnızca bir ışıltı vermekle kalmaz, karantina günlerinin ağırlığını hafifletebilir. Güzel hissetmek, en güzel ilaçtır.

Bu açıdan bakıldığında, güzellik ve cilt bakım rutininizi ihmal etmeniz için hiçbir neden yok. Ayrıca, sağlığınız için hem vücudunuzu hem de cildinizi iyi beslemelisiniz.

Rutin oluşturun

Bir bakım rutini; başınızdan ayağınıza kadar, güzelliğinize dikkat çekmenizi sağlar. İnsanlardan uzakta, günlük rutinlerinizi daha da derinleştirebilirsiniz. Gününüze ekstra güzellik katmak için, karantina günlerinde bu ipuçlarını deneyebilirsiniz:

 • Sürekli yıkamak ve dezenfekte etmekten kuruyan ellerinizi ekstra nemlendirin.
 • Ayaklarınıza yağ ile masaj yapın ve yatakta çorap giyin. Bu, aynı zamanda daha iyi uyumanızı sağlayacaktır.
 • Bir sprey şişesinin içerisine, en sevdiğiniz aromatik yağdan birkaç damla ekleyin ve evin etrafına sıkın.
 • Esmer şeker ve zeytinyağını karıştırarak, güzel bir dudak peelingi hazırlayın.
 • Sizin için işe yarayacağını düşündüğünüz bir ev yapımı saç bakım maskesi hazırlayın. Saçlarınızı tarayarak karışımı saçlarınıza yedirin ve 20 dakika bekletin. Daha etkili bir etki için, bir gece bekletin ve sabah durulayın.
 • Tırnaklarınıza oje yerine zeytinyağı ve Hindistan cevizi yağı karışımı sürün.
 • Gözlerinizi unutmayın! Şu günlerde, diğer pek çok kişi gibi, gün boyunca ekrana bakarak fazladan zaman geçiriyorsunuz. Göz altlarınıza göz kremi sürerek biraz özen gösterin.
 • Kendinizi, kendi kendinize masaj yaparak şımartın. Vücut yağı ile hafif hareketler yapın. Masaj, önemli bir kendini sevme biçimidir.

Karantina bir alan fırsatı olabilir

Bir şey elimizden alındığında, o boşluğu dolduracak bir şeyler bulmamız gerekir. Kişisel bakımımıza ekstra özen göstermek, bu alanı doldurmak için harika bir seçim olabilir.

Cilt ve vücut bakım rutinimiz, bizim için eskisinden çok daha önemli. Çünkü, artık kuaförlere ya da güzellik merkezlerine gitmemiz daha zor görünüyor.

Unutmayın, güzellik yüzeysel değildir. İç yaşamınızı şımartmanın bir yoludur ve her zaman, size insan olarak değerinizi hatırlatın.

Gerçek güzellik parlaktır. Bu, diğer insanların fark etmesini sağlar. Ancak, içeriden, en derinden başlar. Sevgiden ve kendimize olan saygımızdan gelen bir tür güzelliktir. Güzellik ve bakım rutinimiz, derinlerde kendimize olan sevgimizi göstereceğimiz bir ritüel olabilir.

Tüm bunları yaparken, beslenmenize dikkat etmek ve mümkün olduğunca aktif kalmak da önemlidir. Kilo almak, alıştığımız hayattan uzaklaştığımız şu günlerde, isteyeceğiniz son şeydir. Evde egzersiz yapmak, daha fazla mutluluk hormonu salgılamanızı sağlar. Ayrıca, terlemek de daha fazla su atmanızı sağlar.

Güzel besinler yemek; cilt bakımı ile dışarıdan beslediğiniz cildinizi içeriden beslemeye yardımcı olur. Bol su içmek de ihmal edilmemeli. Su, cildinizi ışıldatmak ve daha nemli görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz en iyi destektir. Ayrıca; bağışıklığı güçlendirdiği bilinen C vitamini ve diğer önemli vitamin ve mineralleri bol bol almak için bolca sebze ve meyve tüketmeyi de ihmal etmeyin!

Paylaş:
Benzer Yazılar
 • İletişime Geç

  Contact Form