İpek Kirpik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Paylaş:

Makyaj söz konusu olduğunda, ipek kirpik; en azından göz korkutma açısından oldukça üst sıralardadır. Bu nedenle, çeşitli ipek kirpik uygulamaları hakkındaki tüm sorularınızı açığa çıkarmak için buradayız. Bir zamanlar, öncelikle sahne sanatçıları, ünlüler ve kırmızı halı ile ilişkilendiriliyordu. Aslında, günümüzde kullanım alanı çok daha genişledi ve ipek kirpik hızlı bir yükseliş yaşadı.

Kadınlar, her zaman daha güzel görünmek ve daha genç hissetmenin yollarını aradılar. Ancak, çoğu zaman bunun için gereken süreç ve ücret göz korkutucudur. Bir kadının genellikle istediği şey, çok az bakım gerektiren ancak harika sonuçlar sağlayan bir güzellik tekniği bulmaktır. Bu nedenle, ipek kirpik bakışlarının görünümünü güzelleştirmek isteyen kadınlar için etkili bir çözümdür!

İpek Kirpik Neden Avantajlıdır?

İpek kirpik, çok az bakım gerektiren bir tekniktir. Ve, yüz bölgesine önemli bir güzellik artışı sağlar. Bunu, kirpiklere daha uzun bir görünüm sağlayarak gerçekleştirir. Bu, gözlerin daha belirgin olmasını sağlar. Ayrıca, daha genç ve taze bir görünümle sonuçlanır.

Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

İpek kirpik, genellikle 6-8 hafta kalmaktadır. Bazen, bu süre 12 haftaya kadar uzayabilmektedir. En iyi sonuçlar, tutarlı ve ideal bir görünüm sağlamaya yardımcı olmak için her 5-6 haftada bir tekrarlanması önerilir.

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

İpek kirpik, doğal kirpikleri kaldırmak için özel olarak oluşturulmuş bir silikon ped ve perme solüsyon kullanarak ince ve doğal görünümlü bir kıvrıklık oluşturur. Birçok kadın, kirpiklerinin kıvrılmadan daha fazla kalkmasını tercih eder. Bazıları, kaldırmadan daha fazla kıvrıklık tercih edebilir. İpek kirpik, her iki tercihi de karşılayabilecek kadar esnek bir uygulama seçeneği sunmaktadır.

Ne Kadar Sürede Yapılır?

Bir ipek kirpik uygulaması, kaldırma ve renk tonu için genellikle 45 -60 dakika gerekmektedir.

İpek Kirpik İçin En İyi Kirpik Türü Hangisidir?

Güzel uzun kirpikleri olan ya da kirpikleri düz ve aşağı olan herkes ipek kirpik uygulamasından yararlanabilir. Her iki seçenekte de, kirpiklerin görünümü önemli ölçüde iyileşmektedir. Geri dönüşler genellikle olumludur. Pek çok kadın, işlem sonrasında bakışlarının ne kadar iyi göründüğünü ve sabahları ne kadar zaman kazandıklarını belirtmektedir.

İpek kirpik, hem uzun hem de kısa kirpikler için uygundur. Ancak, bu ürün doğal kirpik ile yapıldığı için, kısa kirpiklerde sonuç, daha uzun kirpikler kadar etkili değildir. Ayrıca, daha az kirpiği olan kadınlar için sonuçlar o kadar etkili olmayabilir. Çünkü, bu durumda çalışabilecek çok fazla kirpik yoktur. Kısa veya az kirpiği olan ve daha dolgun, daha uzun kirpikler isteyen kadınlar kadar uygun olmayabilir.

İpek Kirpik Uygulamasının Avantajları

Kadınlar, görünüşlerini sürekli olarak farklı şekillerde geliştirme ve güzel görünme ihtiyacı hissederler. Çoğu zaman, bu güzellik süreçleri çok fazla para ve zaman gerektirebilir. İpek kirpik uygulaması ise, çok fazla bütçe gerektirmeyen ve zamandan tasarruf ettiren bir güzellik uygulamasıdır. Bu bölümde, ipek kirpik yaptırmanın avantajlarından bahsedeceğiz:

 • Doğal kirpikleri güzelleştirir

Yüksek kaliteli ürünlerin kullanımı ile, ipek kirpik tekniği doğal kirpikler üzerinde çalışır. Doğal kirpik uzunluğu, istenilen tarzda uzatılır. Tüm bu süreçte, kirpiklere herhangi bir ek ürüne ihtiyaç yoktur. Burada anahtar, tamamen doğal olmaktır.

 • Kısa kirpikler için bile uygundur

İpek kirpik ile ilgili en yanlış efsane, sadece kalın ve uzun kirpikli kadınlar için uygun olmasıdır. Ancak, bu doğru değildir. Kısa kirpikler için tasarlanmış, küçük boyutlu bir aparat kullanılarak daha kısa kirpikler için bile ipek kirpik uygulaması yapılabilir. Bu işlemden emin olmak için bir güzellik uzmanına danışmak en iyisidir.

 • Kıvrılmış ve uzun kirpikler sağlar

Bazı kadınlar düz, hatta aşağı doğru bana doğal kirpiklere sahiptir. Bu da, onları çekici göstermez. Ancak, ipek kirpik gibi kolay bir uygulama ile kirpikler daha uzun ve dolgun görünür.

 • Hızlı sonuçlar

İpek kirpik uygulaması çok kolay ve az zaman alıcıdır. Güzel kıvrılmış ve uzun kirpikler elde etmek için neredeyse 30 dakikaya ihtiyaç vardır. Bakımı kolaydır ve prosedür için bütün bir gün harcamanıza gerek yoktur. Herhangi bir profesyonel güzellik merkezinde, istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz.

İpek kirpik yaptırmayı düşünüyorsanız tereddüt etmeyin. Kendinizi biraz şımartarak, her zaman arzuladığınız bakışlara sahip olabilirsiniz.

Kirpik Kaldırma Hakkında Uyarılar

Profesyonel olarak eğitilmiş bir güzellik uzmanı tarafından yapılmadıysa, ipek kirpik kirpiklere zarar verebilir. Güzelce uygulanmış bir ipek kirpik yaptırdığınızdan emin olmak için, her zaman sertifikalı bir güzellik merkezi ziyaret ettiğinizden emin olun.

 • Daha iyi sonuçlar için, randevudan birkaç gün önce göz makyajı yapmamanız istenebilir.
 • Çok hassas gözleriniz varsa, uygulama hassas gözler için rahatsız edici olabileceğinden, bunu uzmana bildirin.
 • İşlem sırasında gözlerinizi kapattıktan sonra, biraz bulanık görme yaşayabilirsiniz.
 • Zaten doğal olarak kıvırcık kirpiklere sahip biriyseniz, işlem kayda değer sonuçlar vermeyebilir.

Genel olarak, ipek kirpik uygulamasının olumlu ve olumsuz yanlarını karşılaştırırsanız, buna değdiğini görebilirsiniz. En iyi sonuçlar için, deneyimli ve profesyonel bir güzellik merkezine gittiğinizden emin olmanız yeterlidir. Ayrıca, herhangi bir reaksiyon gösterip göstermediğinizi görmek için, önceden solüsyonun bir örneğini de isteyebilirsiniz.

Bulanık görme kısmına gelince; bunun nedeni, tüm uygulama boyunca gözlerinizi kapalı tutmanız gerekmesidir. Bu, yalnızca kısa vadeli bir olumsuz etkidir. Bu da, ipek kirpik uygulamasının tüm şaşırtıcı faydalarını görmezden gelmek için asla sorun edilecek bir durum değildir.

Paylaş:
Benzer Yazılar
 • İletişime Geç

  Contact Form