Hydrafacial İle Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Paylaş:

Hydrafacial, güzellik dünyasına tanıtılan en yeni cilt bakım tedavilerinden biridir. Bu yenilikçi tedavi, cildinizi ölü derilerden arındırmak, temizlemek ve nemlendirmek için bir vakumlama sistemi kullanır. Cilt yenilemede kullanılan lazer dışı prosedürlerdeki en son gelişme olarak gösterilen hydrafacial tedavisi;

 • Temizlik
 • Ölü derilerden arındırma
 • Nemlendirme
 • Antioksidan koruma aşamalarını birleştiren ve kapsamlı bir cilt tedavisi içeren tek prosedürdür. Ve sonuçlar, gerçekten de kusursuzdur.

Hydrafacial, iltihaplanma riski olmayan parlak ve güzel bir cilt yaratır. İnce çizgiler, siyah noktalar, tıkanmış gözenekler, akne ve pigment sorunlarını tedavi etmek için kullanılır.

Hydrafacial İle Cilt Bakımı Nasıl Uygulanır?

Bu çok kapsamlı cilt bakımı, aşağıdaki 5 adımdan oluşmaktadır:

 • Vortex-Eksfoliasyon: Cildin sağladığı fazla yağı azaltmak ve ölü derileri arındırmak için serumlar kullanılır.
 • Vortex- Peel: Glikolik ve salisilik asidin bir karışımı kullanılarak cilt tedavi edilir.
 • Temizleme: Vakum özelliği cildin gözeneklerini temizler.
 • Vortex- Boost: Bu aşamada cilt durumunuzu göz önünde bulunduran spesifik cilt solüsyonları kullanılır.
 • Vortex- Fusion: Cildi canlandırmak, beslemek ve korumak için antioksidan, peptit ve hyalüronik asit serumu kullanılır.

Hydrafacial Ne Kadar Sürer?

Hem kadınlara hem de erkeklere, 60 dakikadan daha kısa bir sürede ışıldayan, nemli, temiz ve canlı bir vaat eden, acısız ve ağrısız, 3 aşamalı bir cilt bakımı tedavisidir.

Seans sonrasında, hemen göze çarpan sonuçlar elde edilir ve seans sonrasında kişi gündelik hayatına hemen dönebilir. Ayrıca, kişiye özel olarak uygulanan tedaviler ile, cildinizin genel görünümü ve sağlığı hemen iyileşir.

Hydrafacial; hızlı, rahatlatıcı ve etkilidir. İlk seanstan sonra bile rahatlamış ve parlak bir cilt görünümü yaratır. Cildiniz, gözle görülür bir biçimde sıkılaşmış, parlamış ve nemlenmiş olacaktır. Genel olarak, tahriş edici bir prosedür olmasa da, bazı hastalarda seans sonrası birkaç saat hafif kızarıklıklar görülebilmektedir. Birkaç saat sonra, herhangi bir kızarıklık kalmaz.

Önerilen Seans Sayısı Kaçtır?

İlk Hydrafacial seansından sonra, cildinizi daha tazelenmiş ve yumuşak hissedecek olsanız da, tek bir seans ile tüm sorunların çözülmesini beklemeyin. Sık seanslar, cildinizin uzun vadeli kalitesi ve sağlığını iyileştirebilir.

Seansların tekrarlanmasından önce, cildinize tamamen iyileşmesi için zaman vermeniz çok önemlidir. İlk seanstan sonra, 3-4 haftada bir tekrarlanması yeterlidir. Cildinizin ihtiyaçlarına göre, ihtiyaç duyduğunuz seans sayısı ve bakım planı oluşturulacaktır. Klasik bir cilt bakımına göre daha maliyetli gibi görünse de, uzun vadeli sonuçları göz önünde bulundurulduğunda, Hydrafacial pek çok yönden fayda sağlamaktadır.

Hydrafacial Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Son dönemde Hydrafacial uygulamasının bu kadar popüler olmasının gerçekten de geçerli sebepleri var. Daha ilk seansta fark edebileceğiniz sonuçlar, ilerleyen seanslarda daha belirgin bir şekilde göze çarpmaktadır. Peki, hydrafacial cilt bakımının faydaları nelerdir?

 • Cildi pürüzsüzleştirir

Ölü cilt hücrelerini arındırmak için, rahatlatıcı bir yüzey yenileme prosedürü uygulayarak daha pürüzsüz bir cilt katmanı ortaya çıkarır. Bu, özellikle cilt problemleri ile mücadele eden herkes için faydalıdır.

 • Cildi temizler

Hydrafacial cilt bakımı, cilt yüzeyindeki ölü derileri arındırmasının dışında, gözeneklerdeki kalıntıları temizlemeye de yardımcı olur. Yağlı ve tıkanmış cilt gözeneklerinde detoks etkisi yaratarak, yağlanma ve gözeneklerin boyutunda gözle görülür bir azalma sağlar. Bu da, geride arınmış ve temiz bir cilt görünümü bırakır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde, daha parlak bir cilt ile sonuçlanır.

Düzenli olarak sivilcelerle başınız dertte mi? Hydrafacial cilt bakımı işleminde, sivilce problemine neden olan bakterileri azaltmayı hedefleyen mavi LED ışıkları içeren bir seçenek de vardır. Bu, sivilcelerin önlenmesine yardımcı olur.

 • Cildi yumuşatır

Cilt bakımının aşamalarından birinde uygulanan hyalüronik asit, cildi yoğun bir şekilde nemlendirir ve besler. Bu da, cildin suyunu arttırmak ve nem kaybını önlemek için son derece faydalıdır. Kuruyan cilt, genellikle pul pul dökülür ve pürüzlüdür. Cilt yeterince nemlendirildiğinde, daha yumuşak görünecektir.

 • Cilt görünümünü düzeltir

Cildinizin kuru ve nemsiz olması, daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Beş aşamalı bir cilt bakımı olan Hydrafacial bakımı sırasında cilde sürülen serumların içerdiği antioksidanlar; iltihaplanmayı azaltabilir, sivilceleri azaltabilir, güneş lekelerini hafifletebilir ve ten renginin eşitlenmesine yardımcı olabilir. Bazı merkezlerde, göz altı morluklarını hafifletmeye yardımcı serumlar ve kırmızı LED ışıkları da uygulanmaktadır.

 • İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır

Cilt sağlığı ve kalitesi için faydalı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış proteinler ve peptitler içeren Hydrafacial cilt bakımı, yaşlanma belirtilerini tersine çevirmeye de yardımcı olur. En iyi yanlarından biri, eczanelerde satılan ve retinol içeren yaşlanma karşıtı kremlere göre, daha kısa sürede ve daha uzun vadeli sonuçlar göstermesidir.

 • Özgüveni geri kazandırır

Sivilceler, ince kırışıklıklar, mat görünüm, nem kaybı gibi cilt problemleri, özgüven kaybı yaşamanıza neden olabilir. Tek bir seans Hydrafacial yaptırdığınızda bile, aldığınız sonuçları seveceksiniz. Seans sonrasında gözle görülür cilt eşitliği ve parlaklığı ile, cildinizi temizlenmiş ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Hayır! Yukarıdaki sonuçları elde edebileceğiniz çok çeşitli cilt bakım tedavileri olsa da, bu tedavilerin bazı olumsuz yan etkileri de vardır. Hydrafacial, olumsuz yan etkiler olmadan bu faydaları elde etmenize yardımcı olabilir. Hydrafacials yaptırırken görmeyeceğiniz 3 şey ise şöyledir:

 • Rahatsızlık hissi yok

Hydrafacial, şaşırtıcı sonuçlara ulaşmanızı sağlayan ve lazer içermeyen bir tedavidir. Vakum teknolojisi ile, hastalar genellikle masaj benzeri bir his yaşamaktadır.

 • Soyulma ve döküntü yok

Klasik cilt bakımı ve diğer cilt bakımlarında sıklıkla görüldüğü gibi, Hydrafacial ile ciltte soyulma ya da döküntü olmaz. Ciltte tahriş olmadığından, hemen işlem sonrasında bile makyaj uygulayabilirsiniz. Ancak, uygulama sonrası güneş koruması şarttır.

 • Gününüz boşa gitmez

Bir seans, ortalama 30 dakika sürer. Yani, sadece öğle tatiliniz sırasında bile yaptırabilirsiniz. Ya da, seans sonrası günün geri kalanını evde geçirmeniz gerekmez. Böylece, sahip olduğunuz cildin tadını çıkarabilirsiniz!

Özetle…

Hydrafacial, ünlüler dünyasındaki popülerliği nedeniyle, genellikle “Kırmızı Halı Bakımı” olarak da tanınır. 30 dakika gibi kısa bir sürede daha parlak, daha temiz ve daha taze bir cilt görünümü yaratır.

Şaşırtıcı derecede hızlı sonuçlar veren rahatlatıcı ve tedavi edici bir prosedürdür ve herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Ayrıca, bugünlerde erkekler arasında da giderek yaygınlaşmaktadır. Size en uygun seans sayısı ve bakım için, bir estetik merkezinden randevu alabilirsiniz.

Paylaş:
Benzer Yazılar
 • İletişime Geç

  Contact Form