G5 Masajı Faydaları ve Kullanım Alanları

Paylaş:

G5 masajı, bir terapistin elleri ile yapabileceğinden çok daha derinlere inen, mekanik bir masaj cihazıdır. Makine, çeşitli masaj teknikleri sağlamak için titreşim uygulayan çeşitli başlıklara sahiptir. Vücutta, lenfatik akışa yardımcı olarak kan dolaşımını iyileştirir.

Bu da, kadınlarda özellikle selülit görünümünü iyileştirmek için faydalıdır. Ayrıca, yağ dokusunu parçalayarak inatçı yağları gidermeye yardımcı olur. Ek olarak; cildi temizleyerek ipeksi bir pürüzsüzlük yaratır.

Özellikle sırt ve omuz bölgesi için iyidir. Ayrıca, kalça, göbek ve uyluk için de faydalı olabilir. G5 Masaj, tatil öncesinde vücudu rahatlatmak ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşturmak için idealdir. Peki, G5 masajı nedir ve nereden gelmektedir? Nerelerde kullanılmaktadır? Sonuçlar etkili ve kalıcı mı? Tüm bu soruların cevapları için okumaya devam edin!

Sağlık Hizmetlerinde Titreşimli Tedavinin Tarihi

Sağlık hizmetlerinde titreşimli uygulamaların tarihi kısa değildir. Aslında, Wernham’ın İngiltere’ye osteopatik tıbbı getirmesi ile geniş çapta tanınmaya başladı.

Manuel tekniklerle yapılan masajlar, bundan çok daha eski olabilir. Çin’de M.Ö 168 yılında sıkıştırma ve perküsyon için benzer teknikler kullanıldığı bulunmuştur. Cihaz destekli masaj yöntemlerinin kullanımı nispeten daha yeni olsa da; bu tür bir fizik tedavi yöntemi, spor eğitimi de dahil olmak üzere çeşitli rehabilitasyon alanlarında artan bir popülerliğe sahiptir.

G5 masajı, 45 yılı aşkın bir süredir masaj için kullanılmaktadır. Fransa’da ilk G5 masaj cihazı icat edildikten sonra, zaman içinde dünya çapında üretilmeye başlandı. Son zamanlarda bu masaj cihazları, terapistler arasında büyük bir popülerlik kazandı.

Cihaz Destekli Yumuşak Doku Tedavisi

Yumuşak doku yaralanmaları; kaslara, bağlara ve tendonlara zarar verebilir. Bu tür yaralanmaları tedavi etmede kullanılan cihaz destekli masaj teknikleri, özellikle son 20 yılda büyük bir popülerlik kazanmaktadır.

Bu popülerliğin temel nedeni; elle yapılan ya da cihaz destekli mevcut yumuşak doku tedavi yöntemlerinin, geleneksel tedavi yöntemlerinden daha üstün olduğunu kanıtlamasıdır. Tipik tedavi, temel olarak; zayıflamış dokuların tanımlanmasını ve ardından bir cihaz kullanılarak, hedeflenen dokuya kuvvetli bir sürtünme uygulanmasını içerir. Pek çok alanda faydalı olduğu kanıtlanan G5 masajının, bağ iyileşmesini hızlandırabileceği de görülmüştür.

G5 Masajı Faydaları

G5 masajı makineleri; 45 yılı aşkın bir süredir tıp, spor hekimliği, sağlık, fitness, güzellik ve spa alanlarında kullanılmaktadır. Elle yapılan masaj tekniklerine ek olarak tasarlanan ve makine destekli masaj terapisini fizik tedavi prosedürlerine dahil eden bu masajın pek çok potansiyel faydasından söz edilebilir:

 • El, kol ve vücut genelinde yorgunluğu azaltmak
 • Kan ve lenfatik sıvıların genel dolaşımını iyileştirmek
 • Vücuttaki yumuşak dokuların sinir ve kas sistemleri üzerinde istenen etkileri üretmesini sağlamak gibi faydaları vardır.

G5 masajı, geleneksel manuel masaj tekniklerinin yerini almaz. Onun yerine, daha da etkili olmalarına yardımcı olur. Aynı zamanda, derin masaj rutinleri yapıldığı sırada harcanan çabayı azaltır. Terapisti yormadan güçlü ve derin masaj yapılmasını ve tedavinin daha kısa sürmesini sağlar. Bugün, piyasada daha güçlü, daha etkili ve daha işlevsel bir masaj terapisi ürünü bulunmamaktadır.

Selülit İçin G5 Masajı

G5 masajı; gergin kasları gevşetmek, cilt kontürünü iyileştirmek ve kilo kaybına yardımcı olmak için faydalıdır. Ayrıca, son yıllarda en iyi selülit tedavisi olarak da gösterilmektedir. Selülit probleminiz varsa:

 • Yağ birikintilerini ve selülitleri parçalamak
 • Cilt dokusunu nazikçe pürüzsüzleştirmek
 • Kan dolaşımını iyileştirmek
 • Cilt kontürünü iyileştirmek için tercih edilebilir.

G5 masajı; vücutta lenfatik akışı arttırarak ve inatçı yağ birikintilerini parçalayarak selülitlerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca, ciltteki kolajen ve elastin üretimini arttırır ve kan dolaşımını iyileştirir. Tüm bunlar, selülit tedavisinde faydalı olabilir.

Lenfatik Sistem İçin G5 Masajı

Uzun yıllardan bu yana sağlık sektöründe kullanılan G5 masajı; lenfatik akışı arttırmak için faydalı olur. Etkili bir zayıflama programına dahil edildiğinde, uzun vadeli etkileri ile daha hızlı sonuçlar görmek mümkündür.

 • Kan dolaşımını hızlandırır
 • Vücutta biriken toksinleri atarak vücutta detoks etkisi yaratır
 • Sıkışmış toksinlerin lenfatik drenajını hızlandırır

G5 masajı; cerrahi olmayan, acısız ve ağrısız bir masaj tekniği olduğundan, işlem sonrasında herhangi bir iyileşme süresi yoktur. İşlem sonrasında hemen günlük aktivitelere geri dönülebilir. Ayrıca; herhangi bir kesi ya da iğne kullanılmadığından ve uzun süreli iyileşme süreleri olmadığından, diğer pek çok yönteme göre daha güvenlidir. İşlem, enjeksiyon ya da cerrahi işlem içeren işlemlere göre daha az maliyetlidir.

Yukarıda da belirtildiği gibi, selülit probleminizi etkili bir şekilde tedavi etmek ve vücuttaki lenfatik drenajı hızlandırmak için, G5 selülit masajını tercih edebilir ve daha hızlı sonuçlar için farklı işlemlerle kombine edebilirsiniz.

Vücut Şekillendirme İçin G5 Masajı

G5 masajı, bir kilo kaybı tedavisi değildir. Ancak; selülitlerin görünümünü azaltmak, lenfatik drenaj ve detoks için harika bir seçimdir. Tabi, düzenli bir egzersiz rutini ve dengeli bir beslenme programı ile birlikte yürütülmesi gerekir.

Vücut şekillendirme için G5 masajı; derin dokuların masajını içerir. Böylece; selüliti, yağ birikintilerini azaltmaya yardımcı olur.

Sonuç olarak…

G5 masajı; çok uzun bir süredir tıp, sağlık ve kozmetik amaçlı olarak, terapistler tarafından, uygulamalı teknikleri tamamlamak için kullanılmaktadır. Geleneksel manuel tekniklerde, terapistlerin daha etkili olmalarına yardımcı olur. Ayrıca derin masaj rutinleri yaparken gösterilen çabayı azaltır. Selülit görünümünü iyileştirmek, inatçı yağ birikintilerini gidermek, lenf drenajını iyileştirmek gibi çok çeşitli faydaları vardır. Cerrahi ya da herhangi bir enjeksiyon içermediğinden, acı ve ağrıya neden olmaz ve işlem sonrasında iyileşme süresi gerekmez.

Fizik tedavi, solunum terapisi, atletik eğitim gibi alanlarda da profesyonel terapistlerin temel ekipmanlarının bir parçası olarak kullanılmaktadır. Dünya genelinde; spor hekimliği, veteriner hekimliği, evde sağlık, yaşlanma karşıtı terapi, güzellik ve spa salonları tarafından tercih edilmektedir.

Paylaş:
Benzer Yazılar
 • İletişime Geç

  Contact Form