Foto Epilasyon Fiyatları

Paylaş:

foto epilasyon fiyatları

Foto epilasyon yani Ipl epilasyon cihazları aslında geniş bant dalga boyuna sahiptir. Bu sebeple de leke, damar gibi dermatolojik işlemlere cevap veren geniş bir cihaz olarak da tanımlanır. Foto epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için de uygulanmaktadır. Fakat lazer epilasyon için kullanılacaksa dalga boyunun 750-950 nm olması oldukça önemlidir.  Tüm epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi foto epilasyon yönteminin de kaç seans uygulancağı ve seans ücretlerinin fiyatı yani foto epilasyon fiyatları oldukça merak edilmektedir. Ancak bu aşamada bilinmesi gereken; foto epilasyonun kaç seans uygulanması gerektiği, uygulanan bölgenin genişliği, bu alandaki kıl yoğunluğunun epilasyon fiyatını etkilediğidir.

Foto epilasyon fiyatları için ilk olarak kişi değerlendirilir. Kıl yapısı, cilt rengi gibi birçok faktör göz önünde bulundurulur ve seans sayısı belirlenir. Ardından, seans sayısına göre epilasyon fiyatları ortaya konur. Diğer epilasyon yöntemlerinde de örneğin, lazer epilasyon fiyatları, iğneli epilasyon fiyatları vs. bu şekilde belirlenmektedir.

Foto epilasyon fiyatları pahalı mı?

Foto epilasyon yöntemi epilasyon yöntemleri arasında lazer epilasyon gibi yaygın olarak tercih edilmektedir. Özellikle de foto epilasyon, yüz gibi hassas yüzeylerde daha kolay ve etkili sonuçlar vermektedir. Foto epilasyon fiyatları; kaç seans işlem gerektiğine göre belirlenmektedir. Seans sayısı; foto epilasyon yapılacak olan bölgenin özelliklerine göre de değişmektedir.  Epilasyon yapılacak olan bölgenin genişliği, kılların sıklığı, inceliği, kalınlığı gibi durumlar foto epilasyon seans sayısını belirmektedir.  Bu sebeple de kalıcı epilasyon yöntemlerinde fiyatlar kişiye göre değişmektedir. Bununla beraber her epilasyon yönteminde olduğu gibi foto epilasyon fiyatları da epilasyon yaptırdığınız merkeze, merkezin bulunduğu bölgeye vs. göre de değişiklik göstermektedir.

Foto epilasyon yüz bölgesine uygulanır mı?

Foto epilasyondaki seans sayılarına ortalama olarak değinmek ve fikir vermek gerekirse, gövdeye yapılacak bir epilasyonda 5-8 seanslık bir uygulama kalıcı sonuçlar için yeterli olabilir. Fakat foto epilasyon işlemi yüz için yapılacaksa belki 4-6 seans yeterli olabilir. Ancak seans sayısı her kişide farklıdır. Bu sebeple de standart bir seans sayısı verilemez. Bu da foto epilasyon fiyatlarının, toplam maliyetinin hayli değişken olduğunu ortaya koymaktadır.

Paylaş:
Benzer Yazılar