Buz Epilasyon Yöntemi

Paylaş:

buz lazer ile epilasyon yöntemi

İstenmeyen tüyler genellikle kadın ve erkek herkesin ortak problemidir.  Genetik, hormonal anormallikler, endokrin disfonksiyon ve oral minioksidil ve siklosporin gibi bazı ilaçlar sebebiyle çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Kadınlarda istenmeyen tüyler genellikle yüz, çene, göğüs, meme uçları veya genital bölgelerde yaygındır. Erkekler bu bölgelerde doğal olarak daha tüylü bir yapıya sahiptir. Kadınlarda aşırı tüy büyümesinin asıl nedeni sadece testosteron hormon düzensizliğinden değil aynı zamanda saç foliküllerinin androjen hassasiyeti, insülin duyarlılığı ve testosteron ve östrojen ve progesteron gibi diğer hormonların dengesinin bozulmasından da kaynaklabilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri

Gizli ikincil nedenler olmadan; bu istenmeyen tüyleri gidermenin birkaç yolu vardır. Tıraş, cımbız, elektroliz popüler yöntemlerdir ve evde yapılmaları kolaydır.

Epilasyon, uzun süreli yöntemlerden biridir ve genellikle 4-8 seansta kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Doğru dalga boyuyla, kıl köklerini yok edebilir. Buz epilasyon yöntemi de yeni nesil epilasyon yöntemlerindendir. Buz epilasyon yöntemi; tüm cilt tipleri için uygundur. Öte yandan, koyu tenli bireylerde de kullanılabilir. seansların konforlu bir şekilde tamamlanmasını amaçlar. Buna ek olarak, safir soğutma ucu cildin yanmasına ve hiperpigmentasyona uğramasını önlemek için tasarlanmıştır. Nadir durumlarda, koyu renkli ciltli kişilerde hafif kızarıklık, kaşınma, kabarcıkları ve geçici hiperpigmentasyon (koyu renk lekeler) riskleri olabilir. Genel oturumları, kılın bulunduğu yere, cilt ve saç rengine, tüy büyümesinin evresine ve uygulama planına bağlı olarak değişkendir.

 

Paylaş:
Benzer Yazılar