Buz Epilasyon Yüz Bölgesine Uygulanabilir mi?

Paylaş:

buz lazer epilasyon yüz bölgesine uygulanır mı

Yüz bölgesindeki tüylerin yok edilebilmesi için uygulanan yöntemlerden biri de buz epilasyondur. Buz epilasyon yüz bölgesine uygulanabilir mi, ise hastalar yoğun olarak gelen soruların başında yer alır. Yüz, hormonal olarak en hassas bölge olmakla beraber, en çabuk uzayan tüyler, yüzde bulunmaktadır.

Kıl kökleri yüzde daha derindedir ve kalın olmaktadır. Bu kalın tüylerin dışında ince olan ve epilasyonla ekarte edilmesi daha zor tüyler vardır. Özellikle bu yüz bölgesinde uygun ve yeterli dozda uygulanmazsa, yüzdeki tüylerde tetikleme meydana gelebilir.

Melanin ışık absorbe ederek folikülü ısıtarak onu yok edebilmeyi hedefler. Tüm tüylerin büyüme evresinde tutulması önemlidir, bu nedenle saç büyümesinde belirgin bir azalma sağlamak için en az 6 seans gerekebilir.

Buz epilasyon “buz” ile cildin yüzeyini soğuturken, yüzeysel yanıkları önleyerek, ağrıyı ekarte edebilerek, epilasyona izin veren geniş alan ciltlerini işleme almak için “hareket halinde” kullanılmaktadır.

Yüz bölgesi için en uygun epilasyon yöntemi hangisidir?

Yüze uygulanan epilasyon yönteminde uygulanabilir yöntemlerden biri buz epilasyondur. Buz epilasyon yüz tüylerinde tetikleme yapmamayı hedeflemek ve bunu riski minimum duzeye indirmeyi hedeflemektedir.

Buz Epilasyon ile yüzdeki tüylerden kurtulma

Buz epilasyon ile yüzdeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak temel prensip olmaktadır. FDA onaylı olan buz epilasyon, kalıcı olarak çözüm sağlayabilmeyi amaçlar.

Buz epilasyon özellikleri:

  • 4-6 seans aralığında çözüm olabilmektedir.
  • Cildin derisini hasar görmeden yalnızca tüyler hedeflenir.
  • Hem erkek hem de kadın hastalar için uygulanabilen epilasyon yöntemidir.
Paylaş:
Yorumlar
  • Gizem Kılıç :

    4 Ağustos 2017

    Merhaba. Yanak ve elmacık kemiklerinede lazer uyguluyo musun?

     Cevapla

Comments are closed.

Siz Yorumlayın Doktorumuz Cevaplasın
Benzer Yazılar