Buz Epilasyon Yaptıranlar Acı Duyar mı?

Paylaş:

buz lazer epilasyon yaptıranlar acı duyar mı

Buz epilasyon, yeni nesil epilasyon yöntemlerinden biridir. Buz yöntemi ile, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak amaçlanma olup; ağrı ve acı minimize duruma indirgenmekte olan bir yöntemdir.

Buz  epilasyon ile cilt renginden bağımsız olarak tüylerden kurtulabilmek mümkündür ve hassas bölgelerde de uygulanmaktadır. Minimize limite indirgenen ağrı ve acı hissinin sırrı ise, buz başlığıdır. Soğutucu özelliği sayesinde kıl folikülü hasar gören gördükten sonra ortadan kalkar. Aynı zamanda bu süreçte uygulama alanına komşu yapı ya da cilt dokusu herhangi bir hasar görmemektedir.

Buz epilasyon; hedefe bağlı kıl folikülleri nazik lazer enerjisi darbeleri ile yavaş yavaş ısıtarak çalışır. Zararsız bir şekilde deriden geçen ışık, kıl follikülü ve kıl şaftındaki pigmenti (melanin) hedef alır. Folliküller bunu emerken, devre dışı bırakır ve yeni kıl üretemezler.

Vücudun neredeyse herhangi bir kısmı yüz, boyun, bacaklar, kollar, bikini çizgisi, sırt ve karnı da dahil olmak üzere epilasyona tabi tutulabilir.

Peki, buz epilasyon yaptıranlar acı duyar mı?

  • Uzun süreli bir yöntemdir,
  • Seans süreleri kısadır,
  • Vücudun herhangi bir bölgesi için uygulanabilmektedir. Özellikle de yüz, boyun ve bikini alanı gibi daha hassas bölgeler de dahil olmak üzere tercih edilebilmektedir,

Buz epilasyon yönteminin önemli özelliği soğutucu başlığı sayesinde güvenilir ve konforlu epilasyonu hedeflemesidir. Soğutucu başlığı ile hassas epilasyon uygulanabilir. Bu sebeple de ‘’buz ile epilasyon yaptıranlar acı duyar mı?’’ sorusunun cevabı hayır olmaktadır.

Buz epilasyonun uygulanabileceği alanlar:

Çene, Üst dudak, Alt dudak, Kulaklar, Boyun, Yarım Yüz, Tam yüz, Bikini çizgisi, Genital bölgeler, Ayaklar, Alt bacaklar, Uyluklar, Tam Ayaklar, Yarım kol, karın, Göbek hattı, Göğüs, Omuzlar, Alın, Kaşlar, Yanaklar, Eller, sırt, kulak içi olarak sayılabilir.

Paylaş:
Benzer Yazılar