Buz Epilasyon Kalıcı Etki Eder mi?

Paylaş:

buz lazer epilasyon kalıcı etki eder mi

Epilasyon, bir cilt prosedürüdür. Kıl follikülü hasar görür ve uygun şekilde uygulandığında yeniden kıl büyümesi mümkün olmaz. Bu sebeple de buz epilasyon kalıcı etki eder mi, sorusunun cevabı evet olabilir. Ancak her kişinin kıl, cilt ve hormon yapısı farklı olduğu için etki etme süresi ve kalıcılığı için ilk olarak analiz edilmesi gerekmektedir.

Kıl folikülleri döngüler halinde büyür. Herhangi bir noktada, ya “aktif” ya da “hazır” aşamada olmaktadır. Epilasyon, cildin yüzeyine ulaşmamış olsalar bile “aktif” foliküllere etki etmektedir. Herhangi bir zamanda, kişinin kıl foliküllerinin yüzde on veya daha fazlası bekleme aşamasında olabilir. Bu nedenle, kalıcı kıl azalması için birkaç seans gereklidir.

Peki, buz epilasyon kalıcı mı?

Epilasyona başvurmak isteyen kişilerin en merak ettiği soruların başında epilasyonun kalıcı olup olmadığı gelmektedir. Uzmanlara ve uygulama sonuçlarına bakılacak olursa günümüzde epilasyonun tercih edilen yöntemlerinden biri buz epilasyon olmaktadır. epilasyon yöntemleri ile istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmak hedeflenir. Buz epilasyon 4-6 seans arasında sonuç verebilen yöntemlerden biridir. Bu seansların sonucundaki belirtilen ortalama başarı oranları genellikle %80 ile %90 arasında olmaktadır. Epilasyondan kalıcı sonuç elde etmek için hormonal dengenin normal olması oldukça önemlidir.

Buz epilasyon işlemi için cilt nasıl hazırlanmalı?

  • Tüyler jiletle kısaltılmalıdır.
  • Kremlerden, parfümlerden kaçınılmalıdır.
  • Öncesinde alınan tüm reçeteli ve reçetesiz ilaçlar bildirilmelidir.

Paylaş:
Benzer Yazılar