Buz Epilasyon Kaç Gün Sürer?

Paylaş:

buz lazer epilasyon kaç gün sürer

Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmayı öngören yöntemlerden biri olan buz epilasyon, günümüzde tercih edilen yöntemlerden biridir. Buz  epilasyonda seans sayısı çoğalabilir ya da azalabilir bu tamamen kişisel özelliklere bağlıdır. Kişinin herhangi bir ilaç kullanıp kullanmadığı, hormonal bozukluklar, tüylerin yapısı gibi özellikler seans sayısını belirlese de yaklaşık olarak 4-6 seansta çözüm elde edilebilmektedir.

Buz epilasyon nasıl uygulanır?

İlk olarak epilasyon uygulanacak olan bölge temizlenir. Ardından bu alandaki tüyler genellikle jilet yöntemiyle kısaltılır. Daha sonra ise alan buz başlık ile taranır. Saniyeden kısa süre içinde absorbeye ugrayan kıl folikülleri etkisiz hale getirilir. Uygulama bölgesindeki cilt üzerinde gezdirilerek ve kaydırılarak dağıtılır ve böylece ağrı hissi minimize duruma getirilmiş olur. Seans süresi, uygulama yapılan alanın genişliğine bağlı olarak 5 ila 45 dakika olarak sayılabilir.

Buz epilasyon kaç seans uygulanır?

Tüyler, vücut üzerinde 3 farklı evreden geçer. Bu evreler anajen (aktif), katajen (dinlenme) ve telojen (dökülme) olarak adlandırılır. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda bulunur. Epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları görebilir. Bundan dolayı da her tüyün aktif faza gelmesi beklenir ve daha sonra epilasyon uygulanır. Bu sebeple de 4-6 seans düzenli olarak epilasyon uygulaması uygun olur.

Paylaş:
Benzer Yazılar