Buz Epilasyon Hangi Durumlarda Yapılmamalı?

Paylaş:

buz lazer epilasyon hangi durumlarda yapılmamalı

Buz epilasyon hangi durumlarda yapılmamalı, sorusu epilasyon uygulaması düşünen kişilerin araştırması gereken bir konudur.

Buz epilasyon hangi durumlarda yapılmaz?

Buz epilasyon, gebelik döneminde uygulanamaz. Hamile olduğunu öğrenen anne adayları, seanslarına ara verir ve epilasyonu emzirme dönemi tamamlandıktan sonra yeniden uygulatır.

Şayet kişi ergenlik döneminde ise, epilasyon uygulaması bu döneminin tamamlanmasından sonrasına ertelenmesi faydalı olabilir. Çünkü bu dönem hormonal gelişim devam etmektedir. Bu sebeple de kıllar, seanslar tamamlandıktan sonra yeniden ortaya çıkabilir.

Buz epilasyon hangi durumlarda başarılı olmaz?

epilasyon seanslara düzenli katılmama durumunda başarılı olamayabilecektir. Her seansa, uzmanın verdiği aralıklarda gitmek ve düzenli olarak seansları uygulamak önemlidir. Bunun dışında, uygulama sırasında tüylerin ağda gibi yöntemlerle koparılması da işlemi olumsuz etkileyebilir.

Buz epilasyonda başarı oranları

Buz uygulaması ile kıllardaki kalıcı başarı oranı yüzde 85-90 oranlarında seyretmektedir. Ancak başarı oranları her cilt, tüy yapısına göre değişebilmekle beraber hormonal denge ile de yakından alakalıdır.

Tiroid rahatsızlıkları olanlarda epilasyonlar yeteri başarı oranını sağlamayabilir. Mevcut sağlık sorunları nedeni ile hormonların farklı bir şekilde çalışması buna yol açabilir. Hormonsal rahatsızlıklar özellikle lazer epilasyonun etkisiz kalmasına yol açabilmektedir. Hormon bozukluğu nedeni ile aşırı tüylenme yaşayanlar için gerekli olan ilk olarak bunun giderilmesi olacak sonrasında epilasyon seanslarına devam etmesi olacaktır.

Epilasyondan sonra

Ciltte geçici kızarıklık oluşabilecektir ve 2-4 saat içinde ortadan kalkacaktır. Kalıcı yan etkiler ekarte edilebilir etkiler olmaktadır.

Paylaş:
Benzer Yazılar