Buz Epilasyon Fiyatları

Paylaş:

 

buz lazer epilasyon fiyatları

Buz epilasyon, buz ile soğutma yöntemini kullanarak, minimum ağrı-acı ve zamandan tasarruf ederek, hızlı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı hedefleyen bir epilasyon yöntemidir. Buz epilasyon yöntemi günümüzde oldukça yaygın olarak tercih edilmektedir.

Buz epilasyonun özellikleri nelerdir?

Buz epilasyon yönteminde, farklı olarak acı ya da ağrı hissi absorbe edilebilmekte ve minimum seviyelere indirgenmektedir.

Özellikle acıya karşı daha hassas olan bacak, koltukaltı, bikini bölgesi ya da sırt gibi bölgeler, buz epilasyon sayesinde konforlu bir biçimde epilasyon işlemine tabii tutulabilmektedir. Özellikle erkeklere yapılan epilasyon işlemlerinde, kıllar daha sert ve yoğun olduğu için acı ve ağrı daha fazla iken, buz epilasyon işleminde bu durum buz yardımı ile minimuma indirgenmiştir. Bu sayede de buz epilasyonda daha hızlı ve kısa sürede etkisini gösteren epilasyon çözümünün mümkün hale gelmesi amaçlanmıştır. Buz epilasyon ile tüm vücut yaklaşık olarak 40-50 dakikada tamamlanmakta ve böylece zamandan tassarruf edilebilmektedir. İşlem sırasında, bölge atlanmaz.

Bunun dışında epilasyon seans sayısı, buz epilasyon ile daha kısa sürelere inmiştir. Bunun dışında buz epilasyon her cilt tipine ve her kıl rengine (beyaz renk hariç) hemen hemen aynı oranlarda uygulanabilmektedir.

Şayet cilt bronzlaşmışsa, mevsim yazsa, eski yıllarda epilasyon seanslarını ertelemek gerekebiliyordu. Bu sebeple de istenmeyen kıl ve tüylerin giderilmesinin başarısı düşmekteydi. Ancak buz epilasyon ile bronz ciltlere ya da yaz mevsiminde güvenli ve başarılı şekilde epilasyon uygulanabilmektedir.

Bunun dışında yüz gibi daha ince tüylerin bulunduğu bölgelere uygulanan epilasyon işlemlerinden eski dönemlerde başarı sağlamak oldukça zordu. Ancak bu yöntem, ince tüylerde de etki sağlayabilmektedir. Bu sebeple de, yüz, çene, bıyık gibi bölgelerde kısa sürelerde çözüm mümkün olabilmektedir. Buz epilasyon yöntemi, tüylerin tetiklenmesine ve yeniden çıkmasına (hormonal bozukluk söz konusu değilse) sebep olmaması beklenmektedir.

Buz epilasyon yöntemi, kıl giderme veya epilasyonun bir çeşidi olarak karşımıza çıkar.

Buz epilasyon kaç seans yapılır?

Buz epilasyonda seans sayısı her kişiye göre değişmekle beraber genel olarak 4-8 seansta tamamlanmaktadır. Ancak bu durum, kişinin kıl yapısına, kılın kalınlığına, genetik özelliklere ve cilt rengine göre değişebilmektedir.

Buz epilasyonun yan etkileri var mı?

Buz epilasyon yönteminin  ciddi ve kalıcı yan etkileri olması beklenmemektedir. Özellikleri update edilmiş ve yan etkileri ortadan kaldırmak amacı ile dizayn edilmiştir. Koyu renkli kişilerde görülebilen yanık, lekelenme gibi riskler, buz epilasyonda mevcut olmaması hedeflenmiştir.

Buz epilasyon fiyatları nedir?

Buz epilasyon 2018 fiyatları değişkendir. Seans ya da paket (tüm vücut) fiyatları her noktada farklı olmaktadır. Buz epilasyon fiyatları ayrıca tüy giderme işlemi yani epilasyon uygulanacak bölgeye, bölgenin boyutları ve bölgedeki kıl yoğunluğuna göre değişim gösterebilmektedir. Dönemlere ve özel günlere özel indirimler, paket ve seans fiyatları için irtibata geçebilirsiniz.

Paylaş:
Benzer Yazılar
  • İletişime Geç

    Contact Form