Buz Epilasyon Erkeklere Yapılır mı?

Paylaş:

buz lazer epilasyon erkeklere yapılır mı

Buz epilasyon, yeni nesil epilasyon yöntemlerinden biridir. İstenmeyen vücut ve / veya yüz tüylerini azaltmak için, genel olarak epilasyon önerilmektedir.

Buz epilasyon, istenmeyen tüyleri ekarte etme aşamasında, buz uygulayıcı sayesinde cildi soğutur. Bu hızlı yöntem; burun delikleri, kulaklar ve kaş arası gibi zor bölgelerde uygulama özelliğine sahiptir.

Eskiden epilasyon tamamen kadınlara uygulanan bir yöntem olarak düşünülüyordu. Ancak günümüzde epilasyonun erkekler için de uygun olduğu bilinmektedir. Özellikle de profesyonel olarak spor yapan ya da istenmeyen tüylerinden şikayetçi olan erkekler için tercih edilen yöntemlerden biri; buz epilasyondur. Kaş arası, burun içi, kulak içi gibi oldukça ufak alanlarda da uygulanabilen buz epilasyon, erkekler için de uygulama yapabilir.

Erkekler için buz epilasyon:

Kıl köklerine nüfus eden ışıklar, kıl kökü tarafından ısı enerjisine çevrilerek kalıcı olarak tahrip edilir. Buz epilasyonun soğutucu başlığı ile bu sırada herhangi bir olumsuzluk hissedilmez. Seans süresi yapılan bölgeye göre değişmekle beraber, ortalama 30-40 dakikada tamamlanır. Ancak yüz, kaş arası ya da kulak içi gibi bölgeler daha kısa sürede tamamlanmaktadır.

Kalın kıl yapısı, kıl kökünün derin olması gibi faktörler sebebiyle, seçilen epilasyon yöntemi buna uygun olmalıdır. Bu sayede kıl köküne ulaşılabilir ve sonuçlar elde edilebilir. Buz epilasyon, bu konuda gerekli derinliğe ulaşmayı hedeflemektedir.

Tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün mü?

Hormonal denge ve kıl yapısına göre farklılık gösteren bu durum, DNA ve cilt reaksiyonu ile de yakından ilgilidir. Bunun dışında buz epilasyon ile tüyleri büyük ölçüde azaltmak amaçlanmaktadır. Özellikle erkeklerde sırt, omuz, el, kol gibi kıl köklerinin derin yerleşimli olduğu bölgelerde uygulama sağlanabilir.

Erkeklerin epilasyonu, kadınlardan daha mı fazla ağrılı?

Acı ve ağrı eşiği herkeste farklıdır. Ancak buz epilasyon, soğutucu başlığı ile ağrı ve acı hissini ekarte etmeyi amaçlayan bir yöntemdir.

Bölgelerine göre seansların ortalama süresi ne kadar sürüyor?

Bölgelere göre 10 dakika ile 45 dakika arasında değişmektedir.

Paylaş:
Benzer Yazılar