10 Soruda Buz Epilasyon

Paylaş:

buz lazer epilasyon nedir

 1. Kimler buz epilasyon yaptırabilir?

Buz epilasyon, 16 yaşından büyük olan ve kıl gelişimi tamamlanmış, buz epilasyona engel teşkil edebilecek herhangi bir hastalığı olmayan herkese uygulanabilir.

 1. Buz epilasyonda kıl rengi fark eder mi?

Buz epilasyonda beyaz kıl rengi haricinde, kıl kalınlığı ya da kıl yoğunluğu fark etmeden her cilt ve kıl tipine uygun uygulama yapılabilmektedir. Buz epilasyon, yeni nesil epilasyon sistemi olduğu için yüz dahil her bölgede uygulanabilmektedir.

 1. Buz epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Kadınlarda ve erkeklerde istenmeyen tüylerin bulunduğu her bölgeye buz epilasyon uygulanabilir. Yüz, bikini bölgesi, sırt, ense, sırt ve hatta kaş arası ya da kulak içi gibi bölgelere de buz epilasyon uygulanabilmektedir.

buz lazer epilasyon kimlere yapılır

 1. Bir seansta tüylerden kurtulmak mümkün mü?

Kıl köklerinin belirli fazları bulunur. Bu sebeple de her kılın aynı anda çıkması söz konusu değildir. Bu sebeple de tek bir seans ile kalıcı bir çözüm elde edilememektedir. Buz epilasyon sisteminde 4-6 seans genellikle yeterli olmaktadır.

 1. İki seans arasında ne kadar süre geçmeli?

İstenmeyen tüylerde, büyüme-dinlenme ve dökülme evreleri mevcuttur. Şayet kıl, büyüme evresinde iken buza tabii tutulursa, yok edilmesi mümkün olabilmektedir. Bu sebeple de büyüme evresinin tespit edilmesi gerekmektedir. Seans aralıklarına kişinin kıl tipi ve özelliklerine göre yapılan kontrollerle karar verilmektedir.

buz lazer epilasyon zararlı mıdır

 1. Buz epilasyon ne kadar sürüyor?

Buz ile tüm vücut yaklaşık olarak 40-50 dakikada taranabilmektedir. Yapılan bölgeye göre de buz epilasyon süresi değişebilmektedir. Örnek olarak dudak üstü daha kısa sürede tamamlanırken, bacak daha fazla süre gerektirebilir.

 1. İnsan sağlığı üzerine herhangi bir zararı var mı?

Lazer işlemleri yalnızca kıl kökünü hedef almaktadır. Bu sayede cilt dokusuna herhangi bir hasar söz konusu değildir. Bu aşamada buz epilasyonun uzman ve güvenli ellerde uygulanması gerekmektedir. Ancak işlemlerin genel olarak insan sağlığı üzerinde herhangi bir zararı olduğu belirlenmemiştir.

buz lazer epilasyon ne kadar sürer

 1. Uygulama sırasında ağrı hissediliyor mu?

Soğutma ve buz özelliği ile epilasyon sırasında ağrı ve acı minimize durumdadır.

 1. Buz epilasyonda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Buz epilasyon, kıl kökünün hedef alınarak tahrip edilmesidir. Isıtma işlemi sırasında cildin korunmasına dikkat eden ve alanında uzman kişilerle beraber çalışılmalıdır.

 1. Epilasyondan sonra nelere dikkat edilmeli?

Buz epilasyon seansları boyunca tüylerin ağda ya da cımbızla alınmaması gerekmektedir. Bu yöntemler, kılları kökünden aldığı için işlemlerin uygulanmasını engeller. Bununla beraber cildi düzenli olarak nemlendirmek ve uzmanın talimatlarına göre düzenli olarak seanslara gelmek oldukça önemlidir.

Paylaş:
Benzer Yazılar
 • İletişime Geç

  Contact Form