Meral Biçer – Buz Epilasyon

26 Ekim 2016 Yorum yapılmamış

meral biçer buz epilasyon

Meral Biçer buz epilasyon uygulamalarında bu son teknolojiyi açıklayan uzmanlardan biridir. Buz lazer, epilasyon uygulamalarının bugüne kadar geliştirilmiş yeni teknolojisidir. Meral Biçer buz epilasyon uygulamalarında bu teknolojiyi kullanmaktadır.

Buz lazer nedir?

Lazer epilasyon uygulamaları Alexandrite, diyode, nd yag lazer olarak sıralanır. Buz lazer sisteminden önce, Alma lazer tarafından Soprano lazer sistemi üretilmişti. Soprano lazer sisteminde ütüleme işlemi yapılarak tüyden arındırılmak istenen bölgeye uygulanmaktaydı. Son gelişme olarak Soprano Ice, yani buz lazer sistemi, epilasyonda yeni teknik olarak tanımlanabilir.

Buz lazer epilasyon sistemi, başlığında bulunan özel kontakt soğutma teknolojisi ve geniş spotları sayesinde hedeflenen bölgeye uygulanan hızlı bir epilasyon sistemidir.

meral biçer buz epilasyon nedir

Buz lazer epilasyon avantajları nelerdir?

Buz lazer ile epilasyonda ağrı-acı oranı minimuma indirgenmiştir. Kadınlarda tüm bacak, kol ve koltuk altı, bikini bölgesi; erkeklerde göğüs ve sırt bölgesi gibi alanlarda buz lazer ile epilasyon yapılabilmektedir.

Ütüleme sisteminde yer alan lazer başlığından daha büyük bir spot ile çalışıldığı için Soprano Ice lazer sistemi ile hızlı epilasyon yapılabilmektedir. Tüm vücut lazer epilasyonu yaklaşık 30-40 dakika gibi bir zaman süresinde tamamlanır. Bu da lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler için bir avantaj olabilecektir.

Meral Biçer buz epilasyon konusunda neler yazmıştır?

Meral Biçer buz epilasyon uygulamasını ilk gerçekleştiren merkezlerden birinde bulunmaktadır. Konu ile ilgili detaylı eğitimi bulunmakta ve uygulama aşamasında daha hızı ilerleme kaydetmektedir.

Meral Biçer buz epilasyon uygulamasının aynı zamanda bir ütüleme yapan cihaz olduğunu da belirtmektedir. Bu şekilde uygulama sırasında hiç bir nokta atlanmadan hedefe ulaşılır. Diğer lazer uygulamalar sonrası yapılan kontrol seanslarına da gerek kalmaz.

meral biçer buz epilasyon hakkında

Meral Biçer buz epilasyonla her cilt rengi ve kıl tipine lazer epilasyon yapılabildiğini belirtiyor. Koyu, esmer cilt tipleri alexandrite lazer ile zor sonuç alnan ve tenlerde yanık tehlikesi olan cilt tipleridir. Buz lazer epilasyon ile tüm cilt tiplerine epilasyon işlemi yapılabilmektedir.

Buz lazer uygulama ne zaman yapılabilir?

Eski lazer sistemlerinde yaz mevsimi sonrası lazer uygulaması yapılması çok zordu. Çünkü ciltler güneş görmüş, tenler bronzlaşmış olduğunda lazer uygulaması başarı oranı ciddi düşük kalmaktaydı. Zaten uygulama yapan uzmanlar da epilasyon talebini ileri tarihlere ertelerlerdi. Güneş görmüş yanık tenin renginin açılması, tüylerin doğal rengine dönmesi beklenirdi. Buz lazer teknolojisi ile işlemi erteleme ve beklemeye artık gerek kalmıyor. Aynı zamanda yaz mevsiminde de lazer uygulama yapılabilmektedir.

Buz lazer yüz bölgesine uygulanabilir mi?

Yüzdeki tüylerin eski sistem epilasyon uygulamaları ile yok edilmesi oldukça zordu. Yüzde bulunan tüyler, vücuttaki tüylere göre daha açık renk ve ince olduğu için başarı oranı oldukça düşüktü. Ancak buz lazer ile yüzdeki en açık ve en ince tüyler dahi görülebildiği için, kolaylıkla sonuç alınabilmektedir.

Buz lazer ile kaş arası da dahil, yüzde bulunan tüm tüylerden kurtulmak mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık