Lazer Epilasyon Yumurtalıklara Zarar Verir mi?

15 Mart 2017 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi

Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi, sorusu merak edilen soruların başında gelmektedir. Peki, lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi, lazer ışınları yumurtalıkların hasar görmesine yol açar mı?

Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermemektedir. Kullanılan ışınlar, yumurtalıklara kadar ulaşamaz. Lazer epilasyonda kullanılan ışınlar yalnızca cilt yüzeyinin ortalama olarak 1 mm altına kadar ulaşabilir. Bu alan kıl kökleridir. Bu sayede iç organlara lazer ışınlarının ulaşması söz konusu değildir.  Genital bölge kıllarının estetik olarak değer kazanması adına kasık üçgeninin dışına taşmaması, yoğunluğu, uzunluğu ile alanı tamamen örtmemesi gibi kişisel tercihlere göre belirlenmektedir. Her kültürde genital bölge tüylerinin alınması farklıdır. Bazı kültürlerde genital bölge tüylerinin alınmaması daha estetik dururken, genellikle Batı ülkelerinde tüylerin alınması üzerinde durulur.

Genital bölgenin tüylerden arındırılması için kullanılan yöntemler ise:

Lazer epilasyon kıl köklerini hedef alır. Bu aşamada lazer epilasyon ışını kıl kökü tarafından ısıya dönüştürülür ve bu sayede tahrip olarak bir daha çıkmaması hedeflenir. Bu ışınlar vücuda yayılmaz. Bu sayede lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi, sorusunun cevabı hayır olarak verilebilir.

Lazer epilasyon kızlık zarına zarar verir mi?

Lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi, sorusu dışında özellikle genç kızların merak ettiği soru lazer epilasyonun kızlık zarına hasar verip vermemesidir. Lazer epilasyon kızlık zarına hasar verecek kadar şiddetli bir yöntem değildir. Bu sebeple de lazer epilasyon kızlık zarına hasar vermez. Uygulandığı bölge zaten kızlık zarının olduğu alan değildir.

Lazer epilasyonun zararları

Lazer epilasyonun zararları halen araştırılmaktadır. Lazer epilasyon, deneyimsiz kişilerce yanlış şekilde uygulandığında en fazla yanıklar ve deride renk değişimi söz konusu olmaktadır. Güvenilir, deneyimli ve doğru yöntemlerle yapılan epilasyon uygulamalarında yanık ya da diğer yan etkilerin oluşma riski söz konusu değildir. Bununla beraber kısırlık, kanser ya da diğer ciddi sağlık yan etkileri lazer epilasyon yönteminde söz konusu değildir. Lazer epilasyon ciddi zararlara yol açmamaktadır. Ancak uygulama esnasında ve uygulama sonrasında, dikkatsizlik ve özensizlik sonucunda bir takım olumsuz etkiler meydana gelebilir. Bunlar: deride kaşıntı, yanma, şişme olarak sayılabilir. Bu etkiler kendiliğinden geçmektedir. Bu aşamada önemli olan deneyim, cihazların kalitesi ve kişinin lazer epilasyondan sonra uygulaması gereken talimatları takip etmesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık