Lazer Epilasyon Yapılırken Acı Hissedilir mi?

18 Kasım 2016 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon acıtır mı

Lazer epilasyon genel olarak kişinin tahammül edemediği bir ağrı ve acı veren bir işlem olması öngörülmemektedir. Ancak lazer epilasyon sistemlerine göre hafif bir yanma söz konusu olabilir.

Buz lazer epilasyon, lazer atışı öncesi ve atış sırasında deriyle sürekli temastadır. Buz lazer başlıkları deri üst tabakasını lazer ısısından muhafaza eder. Bununla beraber buz lazer epilasyon yönteminde bikini bölgesi dahil olmak üzere bir çok bölgede uygulama yapılabilir.

Lazer epilasyon can acıtır mı?

Lazer epilasyon, günümüzde yeni yöntemlerle uygulanmaktadır. Ağrı ve acı minimal duruma indirgenmiştir. Buz lazer epilasyon sisteminde, kendinden soğutucu başlık mevcuttur ve -3 derecede bir buz etkisinin cilde temas etmesi ile bu durumlar minimuma indirgenmektedir.

lazer epilasyon ağrı yapar mı

Lazer epilasyon arzulandığında ne yapılması gerekir?

Lazer epilasyon için ilk olarak kişinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Tüylenmenin sebebinin hormonal sorunlar kaynaklı olup olmadığı önemlidir. Bu sebeple de gerekli görülürse, tahlil ve tetkiklerin talep edilmesi önemlidir.

Lazer epilasyon kıllara nasıl etki eder?

Lazer epilasyonda kıl kökünün imha edilmesi hedeflenmektedir. Lazer ışınları yalnızca kıl köklerini hedef alır. Bu kıl kökleri, lazer ışınlarını ısıya çevirir ve bunun sonucunda da tahrip olarak gerekli seans sayısında absorbe edilir. Milisaniyeler içinde cilde uygulanan lazer ışını, cilt hücrelerini tahrip etmez. Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı evrelerde olması, sonuç için 4-6 seans lazer epilasyon uygulamasına ihtiyaç duyulabilmesine sebep olmaktadır.

lazer epilasyon can acıtır mı

Lazer epilasyonda, sonuç alınmaktadır. Ancak kişilerin genellikle aklını kurcalayan bir soru olarak ‘’lazer epilasyon acıtır mı?’’ endişesi sebebiyle lazer epilasyon uygulamasından çekinilmesi gibi durumlar oluşabilmektedir.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır?

Lazer epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar kendiliğinden birkaç saat içerisinde geçecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık