Lazer Epilasyon Tüm Vücut Kaç Seansta Biter?

23 Şubat 2017 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon tüm vücut kaç seans sürer

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmayı hedeflemenin yaygın bir yöntemidir. Lazer epilasyon tüm vücut kaç seansta biter sorusu ise, kişinin tüy ve cilt yapısına bağlıdır. Buz lazer epilasyon vb. yeni nesil epilasyon sistemlerinde ortalama 4-6 seansta sonuç elde edilebilmektedir. Seans süresi ise genellikle 45 dakika olmaktadır.

Lazer epilasyonun yaygınlaşması son on yılda oldu. Genellikle tercih edilen tüy giderme yöntemi, şu an ağda, cımbız, tıraş ve elektroliz gibi diğer herhangi bir yöntemden daha efektif olduğu öngörülmektedir.

Lazer epilasyon nasıl çalışır?

Lazer, saç ve / veya follikül büyüme merkezindeki melanine hedeflenen bir dalga boyunda özel bir ışık demeti yayar. Melanin, saçlarımıza ve cildimize renk veren bir yapıdır. Lazer ışını deriden geçer ve kıl folikülündeki melanin tarafından emilir.  Herhangi bir zamanda, kılların belli bir yüzdesi bir büyüme fazı yerine “dinlenme” aşamasındadır. Lazer, bu istirahat tüylerinde etkili olmaz; bu nedenle, max sonuç elde etmek için her alanda en az 4 seans gerekmektedir.

Lazer epilasyon kaç ay sürer?

Başlangıçta üç ila yedi seanstan sonra, çoğu kadın ve erkek, beklentilerinin karşılandığını ve saç büyüme modelinin daha az olduğunu bildirmektedir. Bazı bölgelerde tüy sayısındaki azalmaya ek olarak tüyler çok ince ve hafif renkte olur. Hiçbir lazer noktası, kılların tümünün kalıcı olarak yok edileceğini iddia etmez. Çoğu kişi kalıcılığı sürdürebilmek için yılda 1-4 kez rötuş yapmaya ihtiyaç duyacaktır.

Düzensiz adet dönemleri, polikistik over hastalığı, gri veya beyaz tüyler söz konusu ise daha fazla seansa ihtiyaç olabilir. Ziyaret ettiğiniz yerdeki uzman bu aşamada size talimat verecektir ve farklı lazer epilasyon sistemleri farklılık göstermektedir. Dolayısıyla, uzmanın talimatlarını izlemek önemlidir. Ancak, birçok lazerle epilasyon uygulamasında ortak olan bazı genel kurallar şunlardır:

  1. Bronzlaşmamak: Lazer epilasyondan sonra kabarmanın en yaygın nedenidir. Bu sebeple de bronzlaşmaktan kaçınmak gerekir.
  2. Tedaviden en az iki hafta önce ağda, elektroliz uygulanmamalıdır: Etkili bir şekilde işlem görmek için kıl kökü mevcut olmalıdır. Tüyler kısaltma yöntemiyle kısaltılmalıdır.
  3. Tüm makyaj ve losyonlar, tedaviden önce temizlenmelidir.
  4. Antibiyotikler veya yeni ilaçlar başlatılmışsa, uzmana bilgi verilmelidir.

Lazer epilasyon için dikkat edilmesi gereken durumlar:

  1. Düzensiz dönemler veya polikistik yumurtalıklar gibi hormonal anormallikler varsa
  2. Kıl renkleri gri ya da beyazsa
  3. Düzenli olarak seanslara gidilemeyecekse
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık