Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar mı?

20 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon sonrası kılları tekrar çıkar mı

Lazer epilasyon seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ancak genellikle 4-6 seans arası sonuç alınabilmektedir. Ancak lazer epilasyon uygulanan kişiler tarafından sorulan soruların başında, lazer epilasyon sonrası kıllar tekrar çıkar mı gelmektedir.

Lazer epilasyon sonrası kıllar yeniden büyür mü?

İnsan vücudunda çıkan kıllar 3 evrede bulunmaktadır. Lazer epilasyon işlemi ise, kılların büyüme evresinde etkili olmaktadır. Kılların hepsi aynı evrede olmadığı için tek seans yeterli olmamaktadır. Bu sebeple de lazer epilasyon sonrası kıllar belirli süre sonra tekrar büyür. Bu aşamada yeniden lazer epilasyon uygulanması gerekmektedir. Ancak lazer epilasyon tamamlandıktan sonra azalan tüyler yeniden çıkmamaktadır. Lazer epilasyon sonrası kıllar yeniden çıkarsa altta yatan hormonal kaynaklı sorunlar söz konusu olabilmektedir.

Lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman çıkar?

Lazer epilasyon sonrası kıllar, her kişide farklı dönemlerde çıkabilir. Bunun için kişiyi değerlendirdikten sonra belirli bir aralık belirler ve kişi tüyleri yeniden çıktığında lazer işlemine tabii tutulur. Lazer epilasyon sonrası kıllar 3-14 gün içinde dökülmeye başlar ve dökülmenin tamamlanması birkaç haftayı bulabilmektedir.  Bu süreden yaklaşık 15-20 gün sonra altta kalan kıllar çıkmaya başlar.

Lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür?

Lazer epilasyondan sonra kıllar 3-14 gün içinde kendiliğinden dökülmektedir. Bu dökülme işlemi, herhangi bir ağda, cımbız ya da farklı bir yönteme gerek kalmadan kendiliğinden meydana gelmektedir.

Lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır?

Lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler yeni lazer epilasyon seansı için kısaltılır. Bu yöntem için de genellikle tıraş tercih edilmektedir. Lazer epilasyondan sonra kılların ağda gibi yöntemlerle köklerinden alınmaması gerekir. Aksi halde yeni lazer epilasyon işleminde lazer cihazı, tüyleri görmeyebilir.

Lazer epilasyon sonrası kıllar, hormonal dengesizlikler sebebiyle çıkabilir. Lazer epilasyon yüzde yüz tüylerden kurtulma yöntemi değildir. Bu sebeple de epilasyon seansları tamamlandıktan sonra henüz büyüme fazında olmayan kıllar yeniden çıkabilir. Bu tüyler için yeniden bir epilasyon seansının uygulanması gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık