Epilasyon Sonrası Kıllar Tekrar Çıkar mı?

20 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon sonrası kılları tekrar çıkar mı

Epilasyon seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ancak genellikle 4-6 seans arası sonuç alınabilmektedir. Ancak epilasyon uygulanan kişiler tarafından sorulan soruların başında, epilasyon sonrası kıllar tekrar çıkar mı gelmektedir.

Epilasyon sonrası kıllar yeniden büyür mü?

İnsan vücudunda çıkan kıllar 3 evrede bulunmaktadır. Epilasyon işlemi ise, kılların büyüme evresinde etkili olmaktadır. Kılların hepsi aynı evrede olmadığı için tek seans yeterli olmamaktadır. Bu sebeple de epilasyon sonrası kıllar belirli süre sonra tekrar büyür. Bu aşamada yeniden epilasyon uygulanması gerekmektedir. Ancak epilasyon tamamlandıktan sonra azalan tüyler yeniden çıkmamaktadır. Epilasyon sonrası kıllar yeniden çıkarsa altta yatan hormonal kaynaklı sorunlar söz konusu olabilmektedir.

Epilasyondan sonra tüyler ne zaman çıkar?

Epilasyon sonrası kıllar, her kişide farklı dönemlerde çıkabilir. Bunun için kişiyi değerlendirdikten sonra belirli bir aralık belirler ve kişi tüyleri yeniden çıktığında işleme tabii tutulur. Epilasyon sonrası kıllar 3-14 gün içinde dökülmeye başlar ve dökülmenin tamamlanması birkaç haftayı bulabilmektedir.  Bu süreden yaklaşık 15-20 gün sonra altta kalan kıllar çıkmaya başlar.

Epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür?

Epilasyondan sonra kıllar 3-14 gün içinde kendiliğinden dökülmektedir. Bu dökülme işlemi, herhangi bir ağda, cımbız ya da farklı bir yönteme gerek kalmadan kendiliğinden meydana gelmektedir.

Epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır?

Epilasyon sonrası çıkan tüyler yeni epilasyon seansı için kısaltılır. Bu yöntem için de genellikle tıraş tercih edilmektedir. Epilasyondan sonra kılların ağda gibi yöntemlerle köklerinden alınmaması gerekir. Aksi halde yeni epilasyon işleminde, tüyleri görmeyebilir.

Epilasyon sonrası kıllar, hormonal dengesizlikler sebebiyle çıkabilir. Epilasyon yüzde yüz tüylerden kurtulma yöntemi değildir. Bu sebeple de epilasyon seansları tamamlandıktan sonra henüz büyüme fazında olmayan kıllar yeniden çıkabilir. Bu tüyler için yeniden bir epilasyon seansının uygulanması gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık