Lazer Epilasyon Sonrası Kaşıntı

1 Mart 2017 2 yorum

lazer epilasyon sonrası kaşıntı

Kaşıntılı cilt lazer epilasyonun kuru cilde uygulanması sonucu oluşabilir:

Lazer epilasyon sonrası, çoğunlukla, uygulama yapılan kılların etrafında biraz kızarıklık ve küçük kızarıklıklar olacaktır. Ziyaret edilen noktadaki uzman, lazer prosedürünü takiben nelere dikkat etmek gerektiğini söyleyebilmelidir. Lazer epilasyon sonrası kaşıntı çok yaygın değildir ve ancak olabilir. Bunun en yaygın nedeni kuru cilttir.

Kaşıntı enfeksiyon belirtisi veya kullandığınız bir şeye reaksiyon olabilir:

Koşula yardımcı olmak için bazı antibiyotiklere veya topikal steroid gibi anti-inflamatuvarlara ihtiyaç olabilir. Lazerle yeniden cilt soyulduktan sonra, cildin savunması azalır ve enfeksiyonlara yakalanma ve kullandığınız her şeyden kontakt dermatit geliştirme olasılığı daha yüksektir. Cilt iyileştikten sonra nazik bir nemlendirici ve güneş kremi kullanmaya başlanabilir. Fakat herhangi bir tepki olup olmadığını anlamak için önce derinin test edilmesi uygun olabilir.

Lazer epilasyon sonrası kaşıntı, lazer epilasyonun uygulandığı bölgeye ve cilt tonuna bağlı olarak bazı meydana gelebilir. Kaşıntı lazer epilasyonu takip eden 1-2 gün içinde görülebileceği gibi ilk bir kaç seans sonrası tüylerin tekrar uzadığı dönemlerde de ortaya çıkabilir.

Lazer epilasyon sonrası yaşanabilecek bazı yan etkiler aşağıdaki gibidir:

 • Lazer epilasyon sonrası Ağrı
 • Lazer epilasyon sonrası Şişkinlik
 • Lazer epilasyon sonrası Kıl Kökü İltihabı
 • Lazer epilasyon sonrası Kızarıklık
 • Lazer epilasyon sonrası Cilt Lekeleri
 • Lazer epilasyon sonrası Kabarmalar

Lazer epilasyon sonrası kızarıklık

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın hedeflendiği uygulamalardan biri de lazer epilasyondur. Ancak işlemden önce ve işlemden sonra doğru bakımın yapılması gerekmektedir. Kızarıklık ve kaşıntı gibi geçici yan etkiler, cildin kuru olmasından, kullanılan antibiyotiklerden ya da farklı sorunlardan kaynaklanabilmektedir.

Lazer epilasyon sonrası bakım

Lazer epilasyondan sonra cilt kaşınmamalıdır. Bunun için önerilen kremlerin kullanılması gerekir. Cildin kuru olması, kaşıntıya yol açabileceğinden bu sebeple nemlendiricili kremler kullanılmalıdır. Bir gün boyunca deodorant ve alkol içeren ürünler kullanılmamalıdır. Kese yapımı, maske ve peeling tarzı işlemler birkaç gün süreyle ertelenmelidir. Lazer epilasyon sonrası kaşıntı yaşamamak için bilinçsiz ilaç kullanılmaması uygun olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

 • Burcu Köse dedi ki:

  Lazer epilasyondan 6 saat sonra ılık suyla duş aldım duş jeli kullanarak ilk bir kaç gün kaşıntım yoktu ama 3 ve 4. Gün bugün yani özellikle bacaklarım çok kaşınıyor kol altında lazer uygulandı ama kaşıntı yok. Sizce geçer mi bir kaşıyınca devamı geliyor hafif kızarıklık oldu ve kıl kökleri kırmızılaştı yer yer.

  • Marmara Hair dedi ki:

   Epilasyon sonrasında 1-2 gün aralığında duş almamanız yararlı olacaktır. Öncesinde doktorunuza danışarak kaşıntı giderici alternatif kremler kullanmanız önerilebilir.

Yukarı Çık