Lazer Epilasyon Seans Aralıkları Nedir?

10 Şubat 2017 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon seans aralıkları

Lazer epilasyon seans aralıkları, uygulanan bölgeye ve lazer cihazına bağlıdır. Örneğin, buz lazer epilasyonda tüm vücut ortalama 4-6 seans arası tamamlanmaktadır. Ancak seans sayısı her kişide farklı olabilmektedir.  Lazer epilasyon seans aralıkları bireyin fiziksel özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Erken anajen, anajen, katajen ve telojen fazlarından oluşan kıl büyüme evresinin tamamlanma süresi her bireyde aynı değildir. Lazer epilasyon sadece anajen fazdaki kılların köklerini kalıcı azalma sağlayacak şekilde etkilemektedir.

En uygun lazer epilasyon seans araları

Seans arası için en uygun zaman kılların yeniden cilt üzerinde görünüp büyümeye başladığı süreçtir.  Bunun dışında çıkan kılların yoğunluğu ilk hali ile karşılaştırılarak bir önceki seansın etkinliği kontrol edilebilir. Bu noktada gerekirse parametreler yeniden belirlenebilir veya bazı durumlarda farklı lazer epilasyon cihazları ile devam etmeye karar verilebilir.

Lazer epilasyon seans araları 1 ay mı?

Kalıcı ve etkin azalma sağlanması için ziyaret edilen noktadaki uzmanın seans aralarını bireysel özelliklere göre değerlendirmesi ve buna uygun olarak seans aralıklarını belirlemesi gerekmektedir.  Seans sırasında tüm kıllar etkilenerek dökülür ancak sadece köke bağlı güçlü bir kıl gövdesi olan anajen evredekiler kalıcı olarak tahrip olur. Kıl büyüme evresi bitmeden lazer epilasyon seansı uygulanırsa henüz kıl gövdesi üzerinde yeterli ısıyı tutacak kadar büyümediği için, o anda dökülür fakat kök etkilenmez ve hemen sonra tekrar yeni bir gövde üretmeye başlar.

Lazer epilasyonda neden birden fazla seans gerekmektedir?

Kıllar 3 fazdan oluşmaktadır. Bunlar: anajen, katajen ve telojen  olarak adlandırılan üç gelişim evresi olarak ifade edilir. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon yalnızca anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bundan dolayı da tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün değildir. Süreç için (1-1,5 yıla yayılmış olarak) vücut bölgelerinde ortalama 5-6 seans; yüzde 7-8 seans denebilir.

Lazer epilasyonda seans aralıkları nasıl olmalıdır?

Seans sıklığı yüz bölgesinde 1.5 ay olabilir. Ancak bu tüylerin çıkma ve evrelerine göre her bireyde farklı olabilir.

Lazer epilasyondan sonra, bir sonraki seansa kadar tüyler çıkmayacağından seans aralarında herhangi bir işlem gerekmemektedir.

Lazer epilasyonda seanslar ne kadar sürer?

Lazer epilasyonda uygulanan alana göre seans süresi belirlenir. Örnek olarak buz lazer epilasyonda tüm vücut 45-50 dakikada tamamlanmaktadır. Yüz gibi bölgeler ise ortalama 5-10 dakikada tamamlanabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık