Lazer Epilasyon Regl Dönemini Etkiler mi?

19 Ocak 2017 2 yorum

lazer epilasyon regl dönemini etkiler mi

Lazer epilasyon regl dönemini etkilememektedir. Adet döneminde de lazer epilasyon uygulanabilir.  Bu, uygulamayı etkilemez. Bazı kadınlar, döneminin başlamasından bir hafta önce ve bir dönemin ilk birkaç gününde biraz daha hassastırlar, böylece daha rahat bir lazer oturumu sağlamak için birkaç gün sonra seansları planlayabilirler. Ancak bunu yapmak tamamen gerekli değildir.

Adet döneminde genital bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Uygulama yapıldığı gün bir tampon kullanılıyorsa, dönem boyunca genital alana lazer epilasyon yapılabilir. Alan seans esnasında biraz daha hassassa, lazerin ayarlanması, rahat olabilmek için ayarlanabilir. Hijyenik nedenlerden ötürü hijyenik pedler kullanılıyorsa, dönem bitene kadar lazer epilasyon ertelenebilir.

Adet dönemi kılların daha hızlı uzamasına yol açar mı?

Kalıtım ve etnik köken saç büyümesinin başlıca nedenlerini oluşturur. Kadınlarda fazla kıl büyümesi genellikle ergenlik, gebelik, menopoz ve yaşlanma gibi normal yaşamdaki biyolojik değişikliklerden kaynaklanmaktadır. Bu değişikliklerden biri daha önce hiç kılları  olmamış bölgelerde saç büyümesinde artışa neden olabilir veya daha da kötüye gidebilecek küçük bir orta alan problemine neden olabilir. Kıl büyümesinin diğer nedenleri bazı ilaçlar, stres ve obezite ile ilişkilendirilebilir.

Daha ciddi nedenler, düzensiz menstrüel sikluslar gibi endokrin sistemde bir anormallik olabilir; Polikistik Over Sendromu (PCOS) gibi yumurtalık bozuklukları; ve tiroid anormallikleri. Bu rahatsızlıklardan herhangi birinden şüpheleniliyorsa her zaman bir tıbbi değerlendirme talep edilmesi önerilebilir.

Lazer epilasyon ve regl dönemi

Lazer epilasyon regl dönemine ya da adet düzenine herhangi bir zarar vermemektedir. Lazer epilasyon hakkında yapılan bilimsel araştırmalar, bu konuyla ilgili herhangi bir bilgi bulamamıştır.

Lazer epilasyon uygulaması adet gecikmesine neden olur mu?

Lazer epilasyon adet gecikmesine yol açmamaktadır. Adet gecikmesine yol açan faktörler stres, hormonal dengesizlikler, hastalıklar olarak sayılabilir. Şayet adet gecikmesi söz konusu ise gebelik testi yapılabilir ya da sebebi araştırmak adına bir uzmana başvurulabilir. Lazer ışınları yumurtalıklara ulaşacak kadar derin ve güçlü değildir. Bu sebeple de genital bölgeye lazer epilasyon uygulaması yapılmasının adet gecikmesine yol açması söz konusu değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

  • Dilara uygur dedi ki:

    Adetim normalde geç oluyor benim ama epilasyona gittikten sonra hemen oluyor, ya o gün yada ertesi günü zararı var mıdır acaba?

    • Marmara Hair dedi ki:

      Epilasyonun adet dönemini geciktirici veya tetikleyici bir etkisi yoktur. Konu ile ilgili makalemizi takip edebilirsiniz.

Yukarı Çık