Lazer Epilasyon Kaç Seansta Sonuç Verir?

2 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir

Lazer epilasyon yöntemi ile istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişiler, ‘’lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?’’ sorusunu araştırmaktadır. Lazer epilasyon sonuçlarının uzunluğunu belirlemeye çalışırken, kesinlik garanti etmek mümkün değildir. Bir kişinin lazer epilasyon tedavilerine nasıl tepki verdiğini etkileyen birçok faktör vardır. Cilt ve kıl türünü, kullanılan lazer türü ve mevcut tıbbi durumları içerebilen bu faktörler, seans sayısını belirlemektedir. Bu nedenle ” Lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?” sorusunun cevabı herkes için değişebilir. Buz lazer epilasyon yöntemi ortalama olarak ve kişiden kişiye değişmekle beraber 4-6 seans arasında çözümler sunabilmektedir. Bazı kişiler için 4 seans yeterli olurken, bazı kişiler için 6 seans hatta bazı koşullarda 7-8 seansı da tamamlamak gerekebilir.

İlk seansta sonuç almak mümkün mü?

Lazer epilasyon sonuçlarının uzunluğu ile ilgili ortalama istatistikler herkes için geçerli değildir. Buna rağmen, deneyimli, uzman ve alanında başarılı kişiler tarafından uygulanan lazer epilasyon yöntemlerinde, önceden yapılan değerlendirme sonucunda tahmini bir süreç belirlemek mümkündür. Örnek olarak, uygulanan lazer epilasyon sonucunda, ilk seansta tüylerin %20 oranında azalması beklenmektedir.

Kişinin lazer epilasyonu bırakması ya da seans aralıklarını çok uzatması durumunda, tüylerin yeniden çıkabileceği riski de unutulmamalıdır.

lazer epilasyon kaç seansta tamamlanır

Lazer epilasyon süresini etkileyen kişisel faktörler:

Lazer epilasyonun istenmeyen tüyleri yok etme konusunda faydalı bir yöntem olduğunu düşünen kişilerin, bu konuda gerekli araştırmaları yapması ve güvenilir bir merkez tercih etmesi önemlidir. Kişinin cilt yapısı, kıl türünün gibi bazı kişisel faktörler tüylerin doğal yapısı ve büyüme oranları gibi lazer epilasyon sonuçlarını etkileyebilmektedir.

Lazer epilasyonun uygulandığı bölgeye göre: Lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Uygulanan lazer epilasyon bölgesi de seans sayılarını etkilemektedir. Yüz bölgesi, vücudun diğer bölgelerine göre 2-3 seans daha fazla uygulanabilir.  Lazer epilasyonun etkisi, ilk seanstan itibaren görülmekte ve 3. seanstan sonra genellikle gözle görülür bir fark ile ayırt edilebilmektedir.

Seans süreleri ise kısa olmaktadır. Her lazer türüne göre seans süresi farklı olsa da, Buz Lazer epilasyon yöntemi ile tüm vücut ortalama 45-50 dakikada tamamlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık