Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

12 Kasım 2015 Yorum yapılmamış

lazr epilasyon hangi bolgelere uygulanir

 • Koltuk altı:

Yaklaşık olarak 6 seansta tamamlanabilen koltuk altı epilasyonu, lenf bezlerine herhangi bir şekilde zarar vermez. Epilasyon, cilt yüzeyini etkiler, lenf bezleri ise deri altı yağlı dokunun içindedir.

Lazer epilasyondan sonra, tüyler kısaltılır. Bu kısaltma işlemi jilletle yapılır. Ardından bölge temizlenir ve daha sonra lazer işleme başlanır. Bu aşamada yaygın olarak diode lazerler kullanılmaktadır.

 • Genital bölge:

Genital bölge için lazer uygulamaları yaygın olarak tercih edilmektedir. Bu bölgenin ağda ya da diğer yöntemler ile tüylerden arındırılması zor ve zahmetlidir.

Yaklaşık 6 uygulama yeterli olabilmektedir. Ancak seans sayısı kişiye ve kıl yapısına da bağlıdır.

 • Bacaklar:

Bacak bölgesi yaklaşık 6 seansta tamamlanır. Bu bölgede en çok kullanılan lazerler, Alexandrite ve Diode lazerlerdir.

 • Yüz:

Yüz bölgesi, lazer epilasyon için en hassas bölgedir. Yüz bölgesi, hormonal sebeplerle tüylenmektedir. Bu sebeple de ilk olarak hormonların durumu kontrol edilmelidir. Şayet bir hastalık mevcut ise, epilasyon medikal tedavi ile beraber uygulanmalıdır. Lazer tipi ise mutlaka cilt tipine, kıl tipine ve hormonal yapıya göre belirlenmelidir. Aksi halde tüyler çoğalabilir.

 • Sırt:

Sırt bölgesindeki aşırı tüylenme kişiyi psikolojik olarak etkileyebilir.

Sırt kılları kalın ve derin yerleşimlidir. Bu sebeple uygulanacak lazer yönteminin, derine inmesi sağlanmalıdır. Sırt kıllarında melanin adı verilen madde daha fazla bulunur. Seans sayısı, kişinin kıl yapısına ve yoğunluğuna bağlı olmaktadır.

 • Göğüs:

Göğüs bölgesi de sırt bölgesinde bulunan tüylerin yapısındadır. Şayet bu alanda kıllar yoğunsa çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bu alandaki tüylerin seyrelmesini isteyen erkeklerin yaygın olarak başvuduğu yöntem, lazer yöntemidir. Genellikle Diode lazer kullanılır.

 • Kol:

Kol bölgesi kadınlar ve erkekler tarafından talep edilen bir bölgedir. Kol tüyleri, yapıları gereği daha incedir. Bu sebeple de Diode lazerler tercih edilir. Ancak kol bölgesi yazın güneşe direkt olarak maruz kalabileceğinden genellikle kış aylarında yapılması önerilir. 6 seans kol bölgesi için çoğunlukla yeterli olmaktadır.

 • Bıyık:

Kadınları en rahatsız eden tüylenme bıyık bölgesidir. Yüz bölgesinde çoğunlukla Diode lazer tercih edilir. Şayet herhangi bir hormonal sorun mevcut değilse, 6 seans bıyık bölgesi için yeterli olacaktır.

 • Çene:

Çene tüyleri, hormonal kökenli sorunlardır. Bu alana epilasyon uygulanması için ilk olarak hastanın bir uzman tarafından değerlendirilmesi ve ardından epilasyon işlemine geçilmesi önerilir. Ancak çenede yaygın tüylenme söz konusu ise Diode lazer tercih edilmektedir. Bu bölgede uygulama, 6 seans kadar sürmektedir.

 • Ense:

Ense bölgesinde yoğun tüylenmeler söz konusu olabilir. Bu sorun çoğunlukla erkeklerde mevcuttur. Kadınlarda da bu bölgede tüylenme söz konusu olabilir ancak tüyler oldukça ince olduğu için genellikle epilasyon yöntemi tercih edilmez. Erkeklerde ense bölgesindeki tüylenmede, Diode lazer tercih edilmektedir. Yaklaşık 6 seans sürer.

 • Sakal üstü:

Bazı erkeklerde istenmeyen tüyler yoğun olabilir. Düz sakal çizgisi yerine sakalların üstünde de tüylenmeler görülebilir. Bu sebeple de sakal üstüne de epilasyon yapılmaktadır. Erkekler için yaygın olarak sakal üstü bölgeye epilasyon uygulanmaktadır. Lazer epilasyon, sakal üstü bölgesinde yaklaşık olarak 4-6 seansta tamamlanmaktadır. Yüz bölgesinde tercih edilen epilasyon, Diode lazerdir.

 • Boyun:

Boyun bölgesinde istenmeyen tüylerden kadınlar da erkekler de muzdarip olabilir. Bu bölge özellikle erkeklerde sivilce ve kıl dönmesinin en yoğun olduğu bölgedir. Bazı erkeklerde bu tüyler sakal çizginin altında da bulunur. Bu tüyler de epilasyon ile temizlenebilmektedir. 6 seans genellikle yeterli olurken, hormonal sebeplerden dolayı seans sayısı uzayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık