Epilasyon Erkekte Nasıl Yapılır?

4 Kasım 2016 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon erkek

Epilasyon, Türk erkekleri arasında yaygın olarak talep edilen bir hizmettir. Günümüzde epilasyon yaptıran erkeklerin oranı neredeyse kadınlarla eşit durumdadır. Yaygın olarak ise sırt, elmacık kemiği üstü, boyun ve ense bölgesine epilasyon uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Kadınlara kıyasla, erkeklerin tüyleri daha koyu ve daha sert yapıda olmaktadır. Ancak günümüzde erkekler de istenmeyen tüylerinden kurtulabilmektedir. Özellikle epilasyon erkeklere uygulandığında en can yakan bölgeler; sakal üstü ve ense bölgeleri olmaktadır. Yeni nesil Buz epilasyon ile bu bölgelerde yok edilebilmektedir.

Erkeklere uygulanan epilasyon ortalama olarak 4-6 seansta çözümler sunabilmektedir. Sırt bölgesi gibi bölgeler de, buz uygulamaları ile epilasyon uygulamaları yapılabilmektedir.

lazer epilasyon erkeklere nasıl yapılır

Epilasyon erkek adaylara uygulanabilir mi?

Epilasyon yaptıracak erkek adayların epilasyon seanslarına düzenli olarak gitmesi gerektiği unutulmamalıdır. İşlemlerin yarım kalması, tüylerin dökülmesine engel olacaktır.

Epilasyon yaptırmak isteyen erkek adayların mutlaka güvenilir epilasyon noktaları tercih etmesi gerekmektedir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar doğabilir.

lazer epilasyon erkek adayları

Epilasyon erkekler için güvenli mi?

Epilasyon kadınlara ve erkeklere de uygulanabilen bir yöntemdir. Buz sistemi ile uygulanan epilasyon işlemlerinde sonuç alınmaktadır.

Erkekler en çok hangi bölgelere epilasyon yaptırıyor?

Epilasyon yaptırmak isteyen erkek adayları genellikle:

  • Sırt,
  • Göğüs
  • Omuzlar
  • Elmacık kemiği üstü,
  • Boyun,
  • Ense bölgelerine epilasyon yaptırmaktadır.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık