Lazer Epilasyon Emzirme Döneminde Yapılır mı?

2 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı

‘’Lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?’’ sorusu, istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen annelerin en merak ettiği soruların başında gelir. Lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı, sorusunun cevabı için okumaya devam etmenizi öneririz.

Gebeliğin tamamlanmasından sonra, anne adayı emzirme sürecine girer. Bu süreçte hem kendinin, hem de bebeği için araştırmaya girer. Emzirme döneminde merak edilen bir soru da bu sebeple; ‘’Lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?’’ olmaktadır. Emzirme dönemi, anne adayının süt üretimi için hormonal değişimler yaşadığı bir süreçtir. Bu sebeple de gebelik döneminde değişen hormonal denge sebebiyle artan tüylenme için rahatsızlık söz konusu olabilir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bir yöntemi de buz lazer epilasyon olduğu bilindiği için akıllara da tek soru geliyor; ’’Lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?’’

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, kıl köklerini tahribata uğratarak yok eden bir yöntemdir. İşlem sırasında lazer ışınları, kıl kökleri tarafından ısıya dönüştürülür. Bu sebeple de kıl kökleri kalıcı olarak yok edilir. Lazer ışınları yalnızca kıl kökünü hedeflediğinden, cilde ya da çevre dokulara herhangi bir hasar vermez.

emzirme döneminde lazer epilasyon

Lazer epilasyon, kıl folikülünü yok eden lazer ışığının darbelerine maruz bırakılması yoluyla istenmeyen tüylerin alınması işlemidir. Lazer epilasyonun etkinliği artık dermatoloji toplumunda kabul edilmektedir ve lazer epilasyon, tedavi için tasarlanmış ve geliştirilmiş cihazlar kullanılarak yaygın olarak uygulanmaktadır. Lazer epilasyon yöntemleri hakkında, güvenliği ve etkinliği hakkında yapılan birçok derleme, dermatoloji literatüründe yayınlanmıştır. Bu sebeple de güvenilir merkezlerde, uzman kişiler tarafından uygulandığında güvenli ve etkin bir işlem olarak kabul edilmektedir.

Peki, Lazer epilasyon emzirme döneminde yapılır mı?

Lazer epilasyonun emzirme dönemindeki etkileri hakkında yapılan araştırmalar, herhangi bir sakıncanın olmadığı yönündedir. Lazer epilasyon ışınları, cilde herhangi bir zarar vermez. Bu sebeple de süt miktarı ya da verimini etkilemez. Ancak hamilelik ve emzirme dönemi hormonal değişimlerin yaşandığı bir süreç olduğu için hassas ciltlerde leke riski yükselebilir. Bu sebeple de lazer epilasyon uygulamasından önce mutlaka bir uzmana danışılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık