Lazer Epilasyon 2017

19 Ekim 2016 Yorum yapılmamış

Lazer epilasyon 2017, yılında da yine popüler olan yöntemlerden biri olabilir. Farklı merkezlerde bulunan özel bölümlerde uygulanan bu işlem için deneyim, konusunda uzman kişiler ve hijyenik bir altyapı gerekir. Teknolojiyi takip eden, farklı cilt yapıları ve kıl türlerine göre değişik yöntemler önerebilen yerler araştırılır ve deneme uygulaması talep edilebilir.

lazer epilasyon 2017

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, özel belirlenmiş dalga boylarında ışık enerjisi yayan bir teknolojidir. Bu sistem ile kıl köklerine ışık atılır. Bu ışık, kıl köklerinde bulunan melanin pigmenti tarafından emilerek ısı enerjisine dönüştürülür. Bu enerji ile kıl köklerinde ısı artar ve kıl kökleri yanarak tahrip olur. Böylece kıl kökleri ilk önce zayıflar ve zaman içinde uygulanan düzenli lazer seanslarıyla bir daha kıl üretemez duruma gelir.

Lazer epilasyon cilt için zararlı mıdır?

Lazer ışınları cilde atıldığında, sadece mevcut melanin pigmentleri tarafından emildikleri için, sağlıklı olan cilt hücrelerine zararı dokunmadığı görülmüştür. Ancak lazer uygulama sonrasında cilt bir süre su teması ve güneş ışığından korunmalıdır.

lazer epilasyon 2017 de nasıl olacak

Lazer epilasyon başarı oranı yüksek midir?

Lazer epilasyon uygulanacak cilt bölgesi, uygulama öncesinde konusunda uzman bir kişi tarafından muayene edilir, kişinin cilt yapısı ve tüyleri ile ilgili görüşleri alınır. Ardından lazer uygulamasının yapılacağı bölgede tüy yapısını inceler, cildin lazer işlemine uygun olup olmadığına karar verir. Bu aşamada kişi tıbbi hikayesini anlatmalı, düzenli kullanılan ilaçları belirtmelidir.

Sonucunda uzmanlar, kişinin cilt tipine ve tüylerin durumuna uygun lazeri ve uygun lazer doz atışını belirler. Gerekiyorsa önceden deneme uygulaması yapılır ve sonuç detaylı olarak incelenir.

lazer epilasyon ne kadar sürer

Lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Lazer atışı yapan cihazda üretilen ışınlar, elde tutulan bir alet ile cilde direk uygulanır. Cilt üzerinde belirlenen 15 mm çapındaki bir alan, her seferinde tek tek atışlarla bu alet ile taranır.

Cilde uygulanan lazer ışınları kılın yapısında bulunan ve siyah rengi veren melanin tarafından tutulur. Tutulan ışık enerjisi, kılda ısı enerjisine dönüşür. Kıl köküne geçen ısı, milisaniyelik bir sürede kıl kökünü tahrip eder. Uygulama sırasında kişi, sadece hafif bir iğne batması hisseder. Uygulama sonunda kıl köklerinde şişik ve kızarıklık oluşabilir, bu normal bir süreçtir. Bu belirtiler kılların etkilendiğini gösterir. İşlem sırasında cihaz yoluyla lazer atışı yapılan alana aynı anda yapılan hava ve kontakt soğutma ile cilt korunur, acı ve yan etkilerin azaltılması hedeflenir.

Lazer uygulaması sonrası kızarıklık ve hafif şişin geçmesi için cilde uygun bir krem uygulanır. Kişiye de krem verilerek düzenli olarak kullanması önerilir. Lazer işlemi sonrası cilt, güneşten ve su ile temasdan korunmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık