Kusursuz Bir Görünüm İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

8 Eylül 2017 Yorum yapılmamış

kusursuz bir görünüm için makyaj nasıl yapılmalı

Makyaj bir maske değil, bir sanat türü ve daha da önemlisi – bir ifade biçimi.  Makyaj uygulamak için bir sanat vardır ve en küçük şeyler, sonuçlarınızın sonuçlarına nasıl büyük bir fark yaratabilir.

Sağlıklı ciltler için makyaj öncesi rutin ile başlayalım.

Makyajdan Önce Cilt Nasıl Hazırlanır?

Parlayan ve doğal olarak kusursuz ciltlerin anahtarı, cildiniz için hazırlıklarla başlar. Hazırlamanın ne kadar önemli olduğunun üzerine yeterince stres veremem – çünkü işinizi kolaylaştırıyor ve cildinizin zaten sahip olabileceği tüm sorunları “düzeltmek” için bu kadar çok şey yapmak zorunda kalmayacaksınız.

  • Yüzünüzü Temizleyin

Temiz bir tuval ile başlayın! Rutin uygulamanın ilk adımı, herhangi bir yağ izi veya pisliği temizlemeyi içermelidir. Yüzünüzü yıkamak için nazik bir temizleyici kullanın. Cildinizin türüne uyan bir yüz temizleyici seçin.

  • Tonik Kullanma

Cildinizi makyaja hazırlamak için öncelikle cilt temizleme toniğini kullanmanız önerilmektedir. Cildinizi tonikle temizledikten sonra güneş ışınlarından korunmak için kış bile olsa güneş koruyucusunu iyice yüzünüze sürün. Bu işlemler sayesinde cildinizi temizlemiş ve korumuş olacaksınız. Unutulmamalıdır ki; öncesinde cilt bakımı olmadan bir makyaj düşünülemez! Diğer aşama ise doğru makyaj nasıl yapılır sorusuna cevabımız olarak fondötenden başlayacağız.

Tonik aslında cildiniz için harikalar yaratabilir. Yağlı veya siviliteye yatkın bir cildiniz varsa, tonerler sizin için bir nimettir. Cildinizin pH seviyelerini dengelemeye ve gözeneklerinizi sıkmaya yardımcı olur. Sadece pamuklu bir bez üzerine bir miktar toner koyun ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın.

  •  Nemlendirici Uygulamak

Nemlendirici, cilt bakım rejiminin önemli bir parçasıdır. Makyajınızı harika görünmesi için cildi iyi nemlendirmeniz gerekir. Cildinizin türüne uyan ve kendinizi savuşturan bir nemlendirici seçin. Makyajınızın altındaki cildi sağlıklı tutar ve cakey bir görünüm yerine pürüzsüz bir yüzey elde etmeye yardımcı olur. İlave hidrasyon için kremanıza veya nemlendiricinize bir kaç damla gül suyu da ekleyebilirsiniz.

  •  Güneş Kremi

Bu adımı izlerseniz, gelecekte kendinize daha genç olduğunuza teşekkür edeceksiniz. Cildinizin erken yaşlanmasını, hiperpigmentasyonunu ve zararlı UVA ışınları nedeniyle oluşabilecek diğer korkunç olasılıkları önlemek istiyorsanız, yıl boyunca güneş kremi giymeniz hayati önem taşır. Kendinize bir iyilik yapın ve SPF’ye başlayın!

Bu faktörlerden sonra uygulandığınız makyaj kusursuz ve doğal görünecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık