Kışın Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

17 Ağustos 2017 Yorum yapılmamış

kışın makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Kalın kumaşlar, özenle yapılmış saçlar, ruj tonlarının koyulaşması kış mevsiminin olmazsa olmazlarıdır. Yazın kıyafetlerimize hakim olan cıvıl cıvıl renkler, kışla birlikte kendini kahverengi, gri, bordo gibi koyu renklere bırakır. Bununla birlikte makyaj renkleri ve stillerinde de değişiklikler yapılır.

Kış aylarında yapılan makyajlar, yaz makyajlarına oranla daha göz alıcı ve kalıcıdır. Kış makyajınızı yaparken dikkat edeceğiniz birkaç madde sizi daha görkemli hale getirebilir.

Nemlendirici İhmal Edilmemelidir

Makyajın ilk adımı yüzü nemlendirmektir. Kış aylarının soğuk ve tahriş edici havası, yüzünüzde istenmeyen etkiler yaratabilir ve makyajınızın istediğiniz gibi olmamasına neden olur. Eğer yağlı bir cildiniz varsa matlaştırma etkisi olan su bazlı ürünleri tercih etmek daha yararlı olacaktır. Kuru bir cilde sahipseniz yoğun nemlendiricileri veya yağ karışımlarını kullanabilirsiniz. Nemlendiriciyi temiz cildinize uyguladıktan sonra iyice emildiğinden emin olduktan sonra makyajınıza başlayabilirsiniz. Nemlenmeyen cilt kuru, cansız, farklı renk tonları içeren, kızarık görünümde olacaktır.

Suya Dayanıklı Makyaj Malzemeleri Edinin

Birçok insan suya dayanıklı ürünlerin yalnızca yaz aylarında ter, havuz ve denizden etkilenmemek için kullanıldığını düşünebilir. Halbuki kış mevsiminde suya dayanıklı ürünlere daha çok ihtiyaç duyulur. Yağmur ve kar fırtınaları makyajınızı hızlı bir şekilde bozabilecektir.

Yüzünüzü Olması Gerektiği Gibi Biçimlendirin

Yakın zamana kadar makyaj yalnızca yüzü güzelleştirmek için yapılan bir şeydi. Ancak günümüzde yüzü biçimlendirmek ve şekil vermek için de kullanılıyor. Yapacağınız basit kontur uygulamaları sayesinde burnu küçültmek, yüzü daraltmak ve daha keskin hale getirmek mümkün olacaktır.

Dudaklarınızı Vurgulayın

Yaz boyunca özlediğiniz koyu renk, kadifemsi dudaklara kış mevsiminde kavuşabilirsiniz. Ancak dudaklarınızı iyice nemlendirmek, görünümünün de güzel olmasını sağlayacaktır. Pürüzsüz dudaklarda bordo, kırmızı, kahverengi gibi koyu renkler sizi dikkat çekici bir hale getirecektir. Mat rujlar yapı itibariyle dudaklarınızın kurumasını sağlayacağı için daha seyrek kullanabilirsiniz.

Allıkla Cildinizi Uyandırın

İyi bir allık uygulaması yüzünüzün hayat bulması anlamına gelmektedir. Cildinize uygun olan şeftali veya bronz renkli bir allığın elmacık kemiklerinizi ve yanaklarınızı belirginleştirir.

Göz Makyajınızla Denge Sağlayın

Dudaklarınızı ön plana çıkardığınız bir makyajda, gözlerinizi biraz arka planda bırakabilirsiniz. Dudaklarınıza daha sakin tonlarda ruj uygularsanız, göz makyajınızı daha göz alıcı hale getirebilirsiniz. Daha kalın hatlı eyerliner, siyah rimeller, tonlu far uygulamaları kış makyajının vazgeçilmezleri arasındadır.

Makyajınızı Sabitleyin

Sabitleyici bir makyaj spreyi kullanmak makyajınızı gün boyu sabit tutmaya yardımcı olacaktır. Makyaj sabitleyici spreyi makyajınızı uyguladıktan sonra kullandığınızda hem daha doğal hem de kalıcı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bir sprey şişesinin içerisine gül suyu, gliserin, su ve hindistancevizi yağı ekleyip kendi spreyinizi evinizde kolayca yapabilirsiniz.

Yüzünüzü Dikkatli Temizleyin

Hava soğukken cildiniz daha gergin olacaktır ve bu sebepten ötürü sert müdahalelerde kolayca soyulabilir. Cildinizden makyajınızı çıkarırken nazik olmalı buna uygun makyaj temizleyicileri kullanmalısınız. Sütlü – kremli temizleyicileri cildinize masaj yaparak uygulayın ve yıkama sonrasında nemlendirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık