Göz Renginize Göre Far Seçimi

25 Ağustos 2017 Yorum yapılmamış

göz rengine göre far seçimi

Göz renginin ön plana çıkması, göz farıyla yakındaan ilişkilidir. Karşıt tonlar kullanmak gözlere dikkat çekerek renklerini yoğunlaştırır.  Doğal göz makyajı için yaptığınız seçimin kahverengi veya siyah olduğu günler geride kaldı. İstediğiniz zahmetsiz ve şık görünümü yaratmak için çok sayıda renk ve doku ile oynamanın lüksünü veren 30’dan fazla mineral göz farı gölgesi var. Bununla birlikte, tüm bu seçeneklerle, en tamamlayıcı göz farı rengini seçmek zor olabilir.

Gözlerinizin öne çıkmasını sağlamak için en iyi göz makyaj gölgesini seçmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca, dokusu olan göz farı (metalik veya parıltılı bir yüzey) kullanarak gözdeki renk lekelerini taklit etmeye yardımcı olur. Gözlerinizi ortaya çıkarmak için alt cilt tonunu da değerlendirmeniz önemlidir.

Göz renginize göre far seçimi nasıl yapılmalı?

Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı

Gözlerdeki berraklığı ortaya çıkarmak istiyorsanız, mor veya bronz altın renkleri deneyin. Kahverengi gözlerinizin daha açık görünmesi için, yosunlu yeşil bir göz farı deneyin. Göz kamaştıran gözler için, göz makyajını odun kömürü veya gümüş gibi soğuk tonlarda seçin. Son olarak, siyahla yapılan her görüntüye yoğunluk katın. Kırışık gözünüze biraz siyah göz farı karıştırabilir veya koyu kahverengi gözünüz varsa ekstra tanım eklemek için su çizgisinde siyah göz farı kullanabilirsiniz.

Mavi Gözler İçin Makyaj

Mavi gözleriniz varsa, zengin kahverengi ve portakal altı tonlarında göz farı deneyin. Ayrıca, altın, bronz veya şampanya göz farı gözlerindeki altın renkli olayları ortaya çıkaracaktır. Unutulmaması gereken bir şey, daha açık renk tonlarına sahip olduğunuz için, siyah göz kalemi mavi gözlü kişiler için çok sert olabilir. Cildinizin tonunu ileterek bir süre daha aynı boğucu görünümünü elde etmek için bunun yerine kahverengi veya bronz eyeliner deneyin.

Yeşil Gözlüler İçin Makyaj

Yeşil veya ela gözlü renkleriniz varsa renk tekerleğin tersi gölge kırmızıdır. Kırmızı, doğal bir görünüm için en iyi renk olmadığından, pembe göz farı veya bronz ve kırmızı tonlar içeren koyu renk tonlarını kullanmanızı öneririz. Ayrıca gözlerindeki yeşil veya altın renkli vurguların patlamasına yardımcı olmak için patlıcan rengi göz farı seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık