Epilasyon Fiyatları

23 Eylül 2016 Yorum yapılmamış

epilasyon fiyatları

Epilasyon fiyatları, her merkezde farklılık gösterebilmektedir. Fiyatların belirlenmesinde en önemli etken, kullanılan epilasyon cihazlarının teknolojisi ve epilasyon başarı oranlarıdır. Lazer epilasyon, tüylerin kalıcı olarak azaltılması veya yok edilmesini sağlar. Vücudun neredeyse her yerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

Lazer epilasyon fiyatları neye göre değişmektedir?

Lazer epilasyon fiyatları, işlemin yapılacağı bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Kullanılan atış sayısı her bölge için farklı oluğu için örnek olarak dudak üstü ile tüm bacak epilasyonun fiyatları farklı olmaktadır. Bununla beraber erkek lazer epilasyon ile kadın lazer epilasyon fiyatları da farklılık gösterebilmektedir. Kıl yoğunluğu sebebiyle fiyatlar da değişim olabilmektedir. Kullanılan cihaz tipi ve özellikleri de epilasyon fiyatlarını belirleyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir.

Lazer epilasyon işlemi kaç seans yapılıyor?

Seans sayıları; kıl rengine, kalınlığına, uygulanan bölgeye ve kıl yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Genellikle 4-6 seans yeterli olmaktadır. Seans sayısını belirleyen bir diğer faktör epilasyon yöntemidir. Buz lazer ile epilasyon sistemlerinde seans sayısı düşük olmaktadır.

epilasyon-fiyatlari-nelerdir

Lazer epilasyon seans aralıkları nasıl ayarlanıyor?

Lazer epilasyon işleminde kıl köküne hasar verilir. Lazer ışını, kıl üzerinden kıl köküne iletilir. İşlemin yapılmasından yaklaşık 15 gün sonra uygulama alanındaki kıllar dökülmeye başlar. Diğer seans için kılların çıkış süresinin beklenmesi gerekir. Bu faktörler ele alınarak, kişinin özelliklerine göre seans aralıkları ayarlanır.

Lazer epilasyon işlemi öncesi ve sonrası alınması gereken önlemler nelerdir?

Epilasyon işleminden önce kılların ağda ya da cımbız gibi yöntemlerle alınmaması gerekmektedir. Kıllar, işlemden önce uzatılmalı ve ardından tıraş edilmelidir. Kıl rengi açan boyalar ya da ürünler kullanılmamalıdır. İşlemden önce makyaj yapılmamalı ya da deodorant kullanılmamalıdır.

Epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Lazer epilasyonun uygulanacağı merkezin mutlaka deneyimli olması gerekmektedir. Fiyatlardan ziyade merkezin deneyimi, kullanılan cihazlar, uzmanların tecrübesi gibi faktörler ele alınmalıdır. Bazı merkezler kısa zamanda fazla gelir etmek adına, kalıcı problemlere yol açabilen uygulamalar yapabilmektedir. Bu gibi faktörler titizlikle araştırılmalı ve merkez tercihleri buna göre yapılmalıdır. Bilinçsiz olarak uygulanan lazer epilasyon işlemlerinde kalıcı yanık izleri meydana gelebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık