Dermaroller Uygulaması

8 Haziran 2017 Yorum yapılmamış

Dermaroller Uygulaması

Dermaroller veya ‘’mikro iğneleme’’, hasarlı cildi onarmak veya canlandırmak için kullanılan bir cihaza verilen addır. Bunu ciltteki iki önemli proteinde (kollajen ve elastin) büyümeyi teşvik ederek yapar. Çoğu deri problemi, bu iki proteinin seviyesinin düşmesinden kaynaklanır ancak dermaroller, derinize zarar vermeden bu düzeyleri yükseltmeye yardımcı olarak bunu tersine çevirir. Dermaroller ayrıca cilt bakım ürünlerinin cilt yoluyla vücuda kolaylıkla emilmesini sağlar. Bu, saç dökülmesi tedavisi ve selülit azalması gibi tedaviler için hayati öneme sahiptir. Dermaroller için diğer isimler arasında ‘kollajen indüksiyon terapisi’ bulunur.

Dermaroller Cihazı

Dermaroller, cilde uygulandığında yuvarlanma hareketine sahip olan elle kullanılan bir cihazdır. 192 mikro iğne içerir, bu iğneler cildin dış tabakasına nüfuz eder ancak ağrısız bir tarzda. Amaç deride bu tabakaya zarar vermeden epidermise erişmektir. Bu mikro iğnelerin uzunluğu değişir. 1,5 milimetre, 2,0 milimetre ve 2,5 milimetre boyutlarına kadar 0,5 milimetre boyutunda iğne var. Mikro iğnelerin boyutu cilt durumunuza ve dermaroller’ı kullanacağınız vücudun alanına bağlıdır. Örnek olarak: Eğer hafif gerilmelerden muzdarip olursanız o zaman 1.0 milimetre iğneli dermaroller kullanmak söz konusu olabilir. Ancak derin kırışıklıklar mevcut ise  1.5 veya 2.0 milimetre büyüklüğünde iğneler gerektirecektir. Cildin gözenekleri nüfuz ettikten sonra, cilt bakım rutininin bir parçası olarak kremleri, jelleri veya losyonları emebilirler.

Sivilce izleri için dermaroller

İşte sivilce veya yara izi için bu uygulamaların bazı avantajları:

  • İşlemler, epidermisin kalınlığının arttırılması için çok etkilidir.
  • Sivilce izlerinin yanı sıra lekeler, kırışıklıklar ve yaşla ilişkili diğer cilt sorunları üzerinde de çalışır. Bu da, yaşlanma önleyici faydalar sağlamak için cilt dokusunu geliştirir.
  • Bu uygulamayı kullanan insanlar bile kollajen liflerinde bir iyileşme görülür.
  • Silindir, kan dolaşımını iyileştirmek için idealdir ve bu da yara izlerini ve hiper-pigmentasyonunu azaltır.
  • Sivilce ve sivilce yara izlerine karşı dermaroller ile ilgili en iyi şey, çoğu cilt tipi için tamamen güvenli olmasıdır. Prosedür sonrası yara izi, kızarma veya diğer olumsuz yan etkiler yoktur.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık