Buz Lazer ile Epilasyon Yöntemi

23 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer ile epilasyon yöntemi

İstenmeyen tüyler genellikle kadın ve erkek herkesin ortak problemidir.  Genetik, hormonal anormallikler, endokrin disfonksiyon ve oral minioksidil ve siklosporin gibi bazı ilaçlar sebebiyle çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Kadınlarda istenmeyen tüyler genellikle yüz, çene, göğüs, meme uçları veya genital bölgelerde yaygındır. Erkekler bu bölgelerde doğal olarak daha tüylü bir yapıya sahiptir. Kadınlarda aşırı tüy büyümesinin asıl nedeni sadece testosteron hormon düzensizliğinden değil aynı zamanda saç foliküllerinin androjen hassasiyeti, insülin duyarlılığı ve testosteron ve östrojen ve progesteron gibi diğer hormonların dengesinin bozulmasından da kaynaklabilir. Teşhis koymak için öncelikle doktor tarafından muayene gerekmektedir. Hormonal bozukluk kaynaklı istenmeyen tüylerde artış varsa, doktor tarafından verilen tedavi ile beraber epilasyon yöntemlerine başlamak gerekmektedir.

İstenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri

Gizli ikincil nedenler olmadan; bu istenmeyen tüyleri gidermenin birkaç yolu vardır. Tıraş, cımbız, elektroliz popüler yöntemlerdir ve evde yapılmaları kolaydır. Ancak bu yöntemler kalıcı olmayabilir veya kısa süreli aralıklarla tekrarlanması gerekebilir.

Lazerle epilasyon, uzun süreli yöntemlerden biridir ve genellikle 4-6 seansta kalıcı sonuçlar verebilmektedir. Doğru dalga boyuyla, lazer ışını kıl köklerini yok edebilir. Lazer epilasyon için kullanılan en yaygın dalga boyu, 755 nm uzunluğundaki Alexandrite ve 810 nm diot lazerdir. Buz lazer ile epilasyon yöntemi de yeni nesil epilasyon yöntemlerindendir. Buz lazer ile epilasyon yöntemi; tüm cilt tipleri için uygundur. Öte yandan, koyu tenli bireylerde de kullanılabilir. FDA onaylı olmakla beraber seansların konforlu bir şekilde tamamlanmasını amaçlar. Buna ek olarak, safir soğutma ucu cildin yanmasına ve hiperpigmentasyona uğramasını önlemek için tasarlanmıştır. Nadir durumlarda, koyu renkli ciltli kişilerde hafif kızarıklık, kaşınma, kabarcıkları ve geçici hiperpigmentasyon (koyu renk lekeler) riskleri olabilir. Genel oturumları, kılın bulunduğu yere, cilt ve saç rengine, tüy büyümesinin evresine ve uygulama planına bağlı olarak değişkendir.

Buz lazer ile epilasyon yöntemi nasıldır?

Yeni nesil buz lazer epilasyon sistemlerinden biri de Soprano ICE buz lazerdir, Buz lazerle epilasyon yöntemi FDA (Food & Drug Administration) onaylıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık