Buz Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

24 Şubat 2017 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon zararlı mıdır

Buz lazer epilasyon zararlı mıdır, sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Buz lazer epilasyon zararlı mıdır sorusunun cevabı aslında seçilen lazer epilasyon merkezlerinde yatar. Cihazın kalitesi, epilasyonu uygulayan kişinin deneyimi, uygulama yöntemleri gibi birçok faktör bu aşamada etkili olmaktadır. Buz lazer epilasyon zararlı mıdır sorusunun cevabı bu sebeple de; deneyimli, güvenilir ve işinin ehli kişiler tarafından yapıldığında hayır olmaktadır. Buz lazer epilasyon, günümüzde yeni nesil lazer epilasyon yöntemlerinden biridir. FDA onaylı olmakla beraber, olumlu bir süreç amaçlamaktadır. Buz lazer epilasyon zararlı mıdır sorusu da bu aşamada tercih edilen yerlerle ilgili olmaktadır. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak, sağlıklı bir şekilde  tamamlamak için bu konuda güvenilir epilasyon noktaları  tercih edilmelidir.

Lazer epilasyonun yumurtalıklara zararı

Lazer epilasyon cihazları, iç organlara ulaşacak kadar güçlü lazer ışınlarına sahip değildir. Lazer epilasyonda gönderilen ışınlar, kıl kökünü hedef alır ve yalnızca kıl kökünü etkiler. Bu sayede de çevre dokulara ya da iç organlara ulaşması mümkün değildir. Bu sayede de lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermez ya da kanser gibi daha ciddi sağlık sorunlarına yol açmaz. Buz lazer epilasyon zararları hakkında yapılan bilimsel araştırmalar da ciddi sağlık yan etkilerinin olmadığını ortaya koymaktadır. Ancak tecrübesiz noktalar  tarafından uygulanan lazer epilasyonda çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Örnek olarak, yanıklar, kaşıntı, deri renginde değişiklik ya da tüyler azalma olmaması olarak sayılabilir.

Genital bölgeye buz lazer epilasyon zararlı mıdır?

Genital bölge, istenmeyen tüylerden temizlenmesi zahmetli bölgelerden biridir. Genital bölgenin tüylerden kalıcı olarak temizlenmesi için tercih edilen yöntemlerden biri de buz lazer epilasyon olmaktadır.

Genital bölgenin istenmeyen tüylerden temizlenmesi için kullanılan diğer yöntemler ise:

  • Ağda
  • Traş
  • İğneli epilasyon

Ağda, tıraş, tüy dökücü krem gibi yöntemler de tüylerin  giderilmesini sağlamaktadır. Genital bölgenin oldukça hassas ve acıya daha dayanıksız olması sebebiyle günümüzde kullanılmaya başlanan yöntemlerden biri de ütüleme buz lazer epilasyon yöntemidir. Epilasyon yönteminde, lazer ışınları kıl kökünü hedef almaktadır. Bu sayede de lazer ışınları cilde ya da deriye herhangi bir şekilde zarar vermemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık