Buz Epilasyon Zararlı mıdır?

24 Şubat 2017 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon zararlı mıdır

Buz epilasyon zararlı mıdır, sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Buz epilasyon zararlı mıdır sorusunun cevabı aslında seçilen merkezde yatar. Ekipmanların kalitesi, epilasyonu uygulayan kişinin deneyimi, uygulama yöntemleri gibi birçok faktör bu aşamada etkili olmaktadır. Buz epilasyon zararlı mıdır sorusunun cevabı bu sebeple de; deneyimli, güvenilir ve işinin ehli kişiler tarafından yapıldığında hayır olmaktadır. Buz epilasyon, günümüzde yeni nesil epilasyon yöntemlerinden biridir. Buz epilasyon zararlı mıdır sorusu da bu aşamada tercih edilen yerlerle ilgili olmaktadır. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak, sağlıklı bir şekilde  tamamlamak için bu konuda güvenilir epilasyon noktaları  tercih edilmelidir.

Genital bölgeye buz epilasyon zararlı mıdır?

Genital bölge, istenmeyen tüylerden temizlenmesi zahmetli bölgelerden biridir. Genital bölgenin tüylerden kalıcı olarak temizlenmesi için tercih edilen yöntemlerden biri de buz epilasyon olmaktadır.

Genital bölgenin istenmeyen tüylerden temizlenmesi için kullanılan diğer yöntemler ise:

  • Ağda
  • Traş
  • IPL (Foto) epilasyon

Ağda, tıraş, tüy dökücü krem gibi yöntemler de tüylerin  giderilmesini sağlamaktadır. Genital bölgenin oldukça hassas ve acıya daha dayanıksız olması sebebiyle günümüzde kullanılmaya başlanan yöntemlerden biri de buz epilasyondur. Bu sayede de cilde ya da deriye herhangi bir şekilde zarar vermemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık