Buz Lazer Epilasyon Yüz Bölgesine Uygulanabilir mi?

30 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon yüz bölgesine uygulanır mı

Yüz bölgesindeki tüylerin yok edilebilmesi için uygulanan yöntemlerden biri de buz lazer epilasyondur. Buz lazer epilasyon yüz bölgesine uygulanabilir mi, ise hastalar yoğun olarak gelen soruların başında yer alır. Yüz, hormonal olarak en hassas bölge olmakla beraber, en çabuk uzayan tüyler, yüzde bulunmaktadır.

Kıl kökleri yüzde daha derindedir ve kalın olmaktadır. Bu kalın tüylerin dışında ince olan ve epilasyonla ekarte edilmesi daha zor tüyler vardır. Özellikle bu yüz bölgesinde uygun dalga boyunda ve yeterli dozda uygulanmazsa, yüzdeki tüylerde tetikleme meydana gelebilir.

Soprano Ice, belirli bir hedefe sahip yoğun bir ışık demeti üretmek için Alexandrite ve Diyot lazer teknolojilerini kullanır: saç folikülündeki melanin. Melanin ışık absorbe ederek folikülü ısıtarak onu yok edebilmeyi hedefler. Tüm tüylerin büyüme evresinde tutulması önemlidir, bu nedenle saç büyümesinde belirgin bir azalma sağlamak için en az 6 seans gerekebilir.

Soprano Ice, “buz” sistemi ile cildin yüzeyini soğuturken, yüzeysel yanıkları önleyerek, ağrıyı ekarte edebilerek, epilasyona izin veren geniş alan ciltlerini tedavi edebilmek için “hareket halinde” teknolojiyi kullanmaktadır.

Yüz bölgesi için en uygun lazer epilasyon yöntemi hangisidir?

Yüze uygulanan lazer epilasyon yönteminde uygulanabilir lazer yöntemlerinden biri buz lazerdir. Buz lazer epilasyon yüz tüylerinde tetikleme yapmamayı hedeflemek ve bunu riski minimum duzeye indirmeyi hedeflemektedir.

Buz Lazer ile yüzdeki tüylerden kurtulma

Buz lazer epilasyon ile yüzdeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmak temel prensip olmaktadır. FDA onaylı olan buz lazer epilasyon, kalıcı olarak çözüm sağlayabilmeyi amaçlar.

Buz lazer epilasyon yani Soprano ICE’nin özellikleri:

  • 4-6 seans aralığında çözüm olabilmektedir.
  • Cildin derisini hasar görmeden yalnızca tüyler hedeflenir.
  • Hem erkek hem de kadın hastalar için uygulanabilen epilasyon yöntemidir.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık