Buz Lazer Epilasyon Yaptıranlar Acı Duyar mı?

23 Aralık 2016 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon yaptıranlar acı duyar mı

Buz lazer epilasyon, yeni nesil lazer epilasyon yöntemlerinden biridir. Buz lazer ile, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak amaçlanma olup; ağrı ve acı minimize duruma indirgenmekte ve FDA onayı olan bir yöntemdir.

Buz lazer epilasyon ile cilt renginden bağımsız olarak tüylerden kurtulabilmek mümkündür ve hassas bölgelerde de uygulanmaktadır. Minimize limite indirgenen ağrı ve acı hissinin sırrı ise, buz lazerin başlığıdır. Soğutucu özelliği sayesinde kıl folikülü hasar gören gördükten sonra ortadan kalkar. Aynı zamanda bu süreçte uygulama alanına komşu yapı ya da cilt dokusu herhangi bir hasar görmemektedir.

Buz lazer epilasyon; hedefe bağlı kıl folikülleri nazik lazer enerjisi darbeleri ile yavaş yavaş ısıtarak çalışır. Zararsız bir şekilde deriden geçen ışık, kıl follikülü ve kıl şaftındaki pigmenti (melanin) hedef alır. Folliküller bu lazer enerjisini emerken, devre dışı bırakır ve yeni kıl üretemezler.

Vücudun neredeyse herhangi bir kısmı yüz, boyun, bacaklar, kollar, bikini çizgisi, sırt ve karnı da dahil olmak üzere epilasyona tabi tutulabilir.

Peki, buz lazer epilasyon yaptıranlar acı duyar mı?

  • Uzun süreli bir yöntemdir,
  • Seans süreleri kısadır,
  • Tüm cilt tipi ve rengi (beyaz hariç) için etkilidir,
  • Vücudun herhangi bir bölgesi için uygulanabilmektedir. Özellikle de yüz, boyun ve bikini alanı gibi daha hassas bölgeler de dahil olmak üzere tercih edilebilmektedir,
  • FDA (Food & Drug Administration) onaylıdır.

Buz lazer epilasyon yönteminin önemli özelliği soğutucu başlığı sayesinde güvenilir ve konforlu epilasyonu hedeflemesidir. Soğutucu başlığı ile hassas lazer epilasyon uygulanabilir. Bu sebeple de ‘’buz lazer epilasyon yaptıranlar acı duyar mı?’’ sorusunun cevabı hayır olmaktadır.

Buz lazer epilasyonun uygulanabileceği alanlar:

Çene, Üst dudak, Alt dudak, Kulaklar, Boyun, Yarım Yüz, Tam yüz, Bikini çizgisi, Genital bölgeler, Ayaklar, Alt bacaklar, Uyluklar, Tam Ayaklar, Yarım kol, karın, Göbek hattı, Göğüs, Omuzlar, Alın, Kaşlar, Yanaklar, Eller, sırt, kulak içi olarak sayılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık