Buz Lazer Epilasyon Tüm Vücut Kaç Seans Sürer?

11 Ocak 2017 Yorum yapılmamış

buz lazer epilasyon tüm vücut kaç seans sürer

Buz lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın lazer yöntemlerinden biridir. Buz lazer epilasyon başlık özellikleri ve diğer geliştirilmiş yöntemler ile 4-6 seansta sonuç verebilmektedir. Bu aşamada kişinin cilt tipi, tüylerin yapısı, tüylerin yoğunluğu ve kalınlığı dışında, hormonal durumlar da önemlidir. Genellikle sonuçlar 4-6 seansta alınabilse de, bazı kişilerde ekstra seans uygulanması gerekebilir. Bu tamamen bireysel özelliklere bağlı bir durumdur. Buz lazer epilasyon tüm vücuda uygulandığında yaklaşık olarak 45 dakikada tamamlanmaktadır.

Buz lazer epilasyonda kıllar ne zaman dökülür?

Buzlazer Soprano Ice ile yapılan bilinçli seanslarda tüyler, 3-4 gün sonra  yüzeye çıkar yani uzar sonra da dökülmeye başlar.  Tüm tüylerin dökülmesi ise yaklaşık olarak 15 gün sürmektedir. Tüylerin yüzeye çıkması, tüylerin yeniden büyümesi değildir. Köklerin içinde bulunan tüylerin yüzeye çıkıp dökülmesi olayıdır. Dökülme tamamlandıktan sonra o bölgede 4-6 hafta süreyle yeni tüy/kıl çıkmaz. Yeni tüyler çıktığı zaman ise yeni seans zamanı gelmiş demektir.

Bu süre, buz lazer epilasyonda yaklaşık olarak 7-9 hafta sürer. Ortalama olarak bölgedeki tüylerin istenmeyen tüylerden arınma süresi ise 4-6 seans arasında değişmektedir. Tüylerin durumuna göre seans sayısı azalabilir ya da çoğalabilir.

Buz lazer epilasyonun kaç seans uygulanması gerekmektedir?

Kıllar, 3 fark evrede büyümektedir. Bu evreler anajen (aktif), katajen (dinlenme) ve telojen (dökülme) olarak adlandırılır. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda bulunur. Bu aşamada, lazer epilasyon yalnızca tüylerin aktif dönemde olduğu süreçte etki eder. Bu sebeple de her tüyün aktif dönemde olduğu sürecin beklenmesi gerekir. Bundan dolayı da lazer uygulamalarında 1’den fazla seans gerekmektedir. Kullanılan ilaçlar, hormon bozukluğu vb özellikli durumlar bu süreci arttırabilecektir.

Buz lazer epilasyon hangi bölgelere yapılır?

Lazer epilasyon erkek ve kadınlarda hemen hemen vücudun tamamında uygulanabilen bir yöntemdir. Buz lazer epilasyon, burun içi, kulak içi, kaş arası gibi spesifik bölgelerde de uygulanmaktadır. Bu lazer epilasyon göz çevresi, göz kapağı, gibi bölgeler dışında vücudun diğer bölgelerine uygulanabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yukarı Çık